Środa, 8 marca 2017

"Obok wrażliwości w kobietach jest także ogromna siła"

- Kobieca wrażliwość budzi siłę nie tylko w kobietach wzajemnie, ale i w całym otoczeniu. Ona budzi siłę także i w mężczyznach - mogę panie, jako mężczyzna, o tym zapewnić - mówił Andrzej Duda podczas spotkania zorganizowanego przez Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim z okazji Dnia Kobiet.

 

- Bardzo się cieszę i ogromnie dziękuję, za to, że zechciałyście przybyć dziś do Pałacu Prezydenckiego na to spotkanie. Dziękuję za to, że spotykacie się z moją żoną w różnych miejscach, w różnym czasie, w niezwykle ważnych dla kobiet sprawach - zwrócił się do zaproszonych kobiet Andrzej Duda.

 

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet W tym dniu szczególnym chciałem Paniom życzyć jednego. Jest tak, to się po prostu zdarza, że człowiek jest dotknięty różnymi problemami, także właśnie problemami ze zdrowiem, jest dotknięty chorobami.

 

- Prawda życiowa, ta zupełnie naturalna i oczywista jest taka, że w chorobie człowiek jest sam. Sam w tym znaczeniu, że ona dotyka właśnie jego. Nawet ci najbliżsi, którzy są wokół, w oczywisty sposób nie do końca są w stanie zrozumieć, co to znaczy być dotkniętym chorobą, obawą o życie swoje, a najczęściej nawet nie tyle o swoje, co przede wszystkim o przyszły los najbliższych – o los dzieci, rodziny, o to wszystko, co zdarzy się w przyszłości - mówił Andrzej Duda, życząc "wszystkim kobietom w Polsce przede wszystkim, ale wszystkim ludziom, którzy są dotknięci chorobami, aby mimo tego, że w chorobie są sami nigdy nie byli samotni".

 

Prezydent podkreślił jak ważne jest to, aby podczas choroby był obok ktoś bliski, z kim będzie można dzielić troski i kto będzie wspierał. - I za to chciałem Wam ogromnie podziękować i złożyć wielkie wyrazy szacunku. Za to, że jesteście razem, za to, że się wspieracie, za to, że właśnie dzięki temu wsparciu bardzo często można w trudnej sytuacji normalnie funkcjonować, można prowadzić swoje sprawy - mówił Andrzej Duda. 


Przypomniał, że hasłem spotkania zorganizowanego przez Agatę Kornhauser-Dudę jest „Gdy kobieca wrażliwość budzi siłę”.  - Ta kobieca wrażliwość rzeczywiście jest szczególna i niezwykła, ale obok wrażliwości w kobietach jest także i ogromna siła. Ona nie tylko budzi w kobietach tę siłę wzajemnie, ale ona budzi siłę w całym otoczeniu, także i w mężczyznach - zaznaczył Andrzej Duda.

 

Zwracając się do zaproszonych Pań, zachęcił do tego aby zwracały się ze swoimi inicjatywami czy problemami także do niego.  - Jeżeli będzie to potrzeba wyjścia z inicjatywą w ogóle, czy z inicjatywą ustawodawczą, to ja jako Prezydent RP, który tę kompetencję konstytucyjną ma, jestem na takie inicjatywy otwarty i zapewniam Panie, że choćby był opór, to kobieca wrażliwość mojej żony budzi siłę, także we mnie - podkreślił. 

 

W spotkaniu pod hasłem "Gdy kobieca wrażliwość budzi siłę", które odbyło się z inicjatywy Pierwszej Damy, z okazji Dnia Kobiet, wzięły udział m.in. prezes Fundacji "Żyjmy Zdrowo" Iwona Schymalla, szefowa Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" Krystyna Wechmann, onkolog, dr Elżbieta Senkus-Konefka, psycholog Maria Rotkiel oraz działaczki Fundacji "Rak'n'Roll" - Marta Ozimek-Kędzior i Agnieszka Baka. Obecne były również kobiety, które zmagały się lub zmagają z chorobą nowotworową.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.