Sobota, 15 maja 2021

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

 

TŁUMACZENIE NA PJM>>>

 

Prezydent:

Szanowni Państwo, obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Rodzin. Z tej okazji gorąco pozdrawiamy wszystkie polskie rodziny w kraju i za granicą.

 

Pani Prezydentowa:

Serdeczne pozdrowienia przekazujemy również tym z Państwa, którzy własne rodziny założą już wkrótce – a także osobom, które dobrze znają potrzeby polskich rodziców i dzieci, ponieważ codziennie niosą im pomoc, wsparcie i radę.

 

Prezydent:

Dzisiejsze święto ma przypomnieć o wyzwaniach stojących przed współczesną rodziną. Zachęca, aby jej problemy, aspiracje i oczekiwania traktować z należytą troską i uwagą.

 

Pani Prezydentowa:

Rodzina to środowisko, w którym przychodzimy na świat, rozwijamy się jako ludzie, otrzymujemy miłość, wychowanie i przekaz podstawowych wartości. Szczęśliwa, dobrze funkcjonująca rodzina jest naszym oparciem i bezpieczną przystanią – oraz pierwszą szkołą relacji międzyludzkich.

 

Prezydent:

Jednak aby tak było, muszą być spełnione pewne podstawowe warunki. Dlatego państwa o nowoczesnych ambicjach, w tym również Rzeczpospolita, starają się zapewnić rodzinom poczucie bezpieczeństwa – także pod względem ekonomicznym, edukacyjnym i zdrowotnym.

 

Pani Prezydentowa:

To bardzo ważne szczególnie dzisiaj. Pandemia wpłynęła bowiem na wszystkie dziedziny życia, wymusiła nową organizację domowego porządku, pociągnęła za sobą problemy zdrowotne czy trudności w sferze zawodowej.

 

Prezydent:

To prawda. Ale warto zauważyć, że właśnie polskie rodziny mają ważny udział w skutecznej walce z pandemią. Znakomicie się organizują, trzymają się razem i nie poddają zwątpieniu. Potrafią zatroszczyć się nie tylko o siebie, ale też o innych. Wspierają osoby potrzebujące, włączają się w lokalne i ogólnopolskie akcje pomocowe. 

 

Pani Prezydentowa:

Przez minione czternaście miesięcy nauczyliśmy się jeszcze bardziej doceniać to bezcenne dobro, jakim jest bliskość rodziny, serdeczna więź z bliskimi oraz wzajemna życzliwość i opieka, którą ofiarowują sobie krewni. Dlatego nie tylko dzisiaj, ale też we wszystkie dni roku pamiętajmy, że rodzina to siła!

 

Prezydent:

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze: wspólnego szczęścia, zdrowia, bezpieczeństwa i dostatku!                                                                                                                                                         

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.