Piątek, 23 października 2020

Prezydent z wizytą na stadionie PGE Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy

Zobacz także: Wystąpienie na stadionie PGE Narodowym Prezydent Andrzej Duda złożył dziś wizytę na stadionie PGE Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Podczas wizyty zwrócił uwagę, że poza opieką zdrowotną nad chorymi trzeba też ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa, a więc przede wszystkim przestrzegać zasad sanitarnych.
 

Prezydent podkreślił konieczność noszenie maseczek. – Polecam nosić je nie tylko w miejscach publicznych, ale także w sytuacjach bardziej prywatnych, ze znajomymi. Naprawdę warto tych maseczek używać. Nie jest to może komfortowe, ale z całą pewnością bezpieczniejsze dla zdrowia – powiedział.

 

 

Szpital na stadionie PGE Narodowy to pierwszy taki szpital w Polsce. Kolejne mają powstać w każdym mieście wojewódzkim. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, do szpitali tymczasowych mają być kierowani pacjenci wymagający hospitalizacji, ale nie będący w stanie ciężkim – ci mają być lokowani w szpitalach stacjonarnych, które są do tego lepiej przygotowane.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.