Wtorek, 19 maja 2020

Prezydent na konferencji „Tarcza dla polskich firm i pracowników”

Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki wzięli dziś udział w konferencji „Tarcza dla polskich firm i pracowników. Forum gospodarcze Polskiego Funduszu Rozwoju”.

 

 

– Pewnie przed nami jeszcze wyzwania, którym będziemy musieli stawić czoła, ale po tym, co stało się do tej pory już widać, że nasz system wsparcia gospodarki w porównaniu z innymi krajami funkcjonuje sprawnie. Udało nam się ochronić już ok. 2,5 miliona miejsc pracy. Mam nadzieję, że one nie znikną, że uda się nam przejść przez ten kryzys i polskie rodziny odczują go w jak najmniejszym stopniu – mówił Prezydent.

 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 

 

Prezydent na Twitterze podziękował później przedsiębiorcom i premierowi za świetne spotkanie.

 

 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Polski Fundusz Rozwoju, by podsumować działania państwa w walce z ekonomicznymi skutkami koronawirusa. (Walka o utrzymanie miejsc pracy, walka o utrzymanie płynności przez firmy, ochrona polskiej gospodarki). W telekonferencji z Prezydentem i Premierem uczestniczyli m.in. Prezes spółki OTCF (marka 4F) Igor Klaja, Prezes Browaru Kormoran Andrzej Olkowski, Prezes firmy Imex (branża drobiarska) Grzegorz Marek, Prezes Furniko (branża meblarska) Dariusz Machulski.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.