Czwartek, 12 grudnia 2019

Prezydent Estonii z wizytą w Polsce [PL/ENG]

Polskę i Estonię łączą przynależność do UE i wspólne cele gospodarcze oraz infrastrukturalne w ramach inicjatywy Trójmorza, ale także zbieżność interesów w odniesieniu do bezpieczeństwa naszego regionu, wyrażona w sposób wyraźny podczas ostatniego spotkania głów państw i szefów rządu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Londynie, jak również podobna wizja polityki wschodniej – mówił Prezydent Andrzej Duda. 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

ENGLISH VERSION >>


Prezydent RP wspólnie goszczącą w Warszawie Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid wzięli udział w Forum Przywództwa „Polska-Estonia, wspólnota celów w Radzie Bezpieczeństwa ONZ”. Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

 

 

 

 

– Chciałbym, aby to właśnie w oparciu o tę wspólnotę interesów i wartości Estonia w sposób naturalny kontynuowała w pracach Rady Bezpieczeństwa inicjatywy podniesione przez Polskę – zaznaczył Andrzej Duda.

 

Prezydent symbolicznie przekazał Prezydent Kaljulaid wybieralne członkostwo w RB ONZ, wręczając flagę ONZ. 31 grudnia br. dobiega końca dwuletnia kadencja naszego kraju w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Polska została wybrana do tego gremium w czerwcu 2017 r.

 

 

  • Rozmowy w „cztery oczy”

 

  • Powitanie na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.