Poniedziałek, 11 stycznia 2016

Prezydent dziękuje sportowcom i życzy sukcesów na igrzyskach

Prezydent Andrzej Duda podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w Warszawie życzył sukcesów polskim sportowcom w sierpniowych igrzyskach w Rio de Janeiro. - Bardzo bym chciał, byśmy mieli przysłowiowy grad medali - zaznaczył.

 

Prezydent podziękował sportowcom za wysiłek, sukcesy i radość, którą praca i osiągnięcia poszczególnych zawodników przyniosły Polakom zarówno w ubiegłym roku, jak i w pierwszych dniach 2016 roku. Zaznaczył, że gratuluje sukcesów, ale dziękuje wszystkim, którzy pracowali i walczyli.

 

Andrzej Duda podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II zwrócił uwagę, że bardzo ważną imprezą będą igrzyska w Brazylii.

 

- Bardzo bym chciał, byśmy mieli przysłowiowy grad medali - przyznał. Jak dodał, sportowcy trudzą się nie tylko dla siebie, ale i dla państwa polskiego oraz dla radości społeczeństwa. Przypomniał, że wysiłki te często okupione są bólem i kontuzjami, a z powodu częstych nieobecności w domu cierpią także rodziny i bliscy zawodników.

 

 

Prezydent docenił również tych, którzy przyczynili się do sukcesów sportowców, m.in. trenerów i lekarzy.

 

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy są w tych grupach, które pracują na sukces. On jest zawsze efektem współdziałania wielu osób. Sport profesjonalny jest tak zaawansowany, że nie da się odnieść sukcesu samemu – zaznaczył prezydent.

 

Jak podkreślił, spodziewa się wielu emocji nie tylko podczas zmagań olimpijskich, ale też w kilku innych tegorocznych imprezach.

 

- Nawet nie chcę myśleć, jak będziemy przeżywali mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, a potem mistrzostwa Europy w piłce nożnej. To będą z pewnością ogromne emocje. Wierzę w to głęboko, że po tych emocjach będziemy szczęśliwi i nie dostaniemy zawału serca - podkreślił z uśmiechem.

 

Jak dodał, bardzo docenia także fakt, że przedstawiciele świata sportu chętnie i często włączają się w działalność charytatywną. - To wspaniałe, że pracując tak ciężko, pamiętacie państwo o innych – mówił. (PAP)

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.