Menu rozwijane

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Krakowie z Przewodniczącym MKOl Thomasem Bachem. Tematem spotkania było wsparcie ukraińskiego sportu.
Objęty patronatem Pary Prezydenckiej projekt Zdrowe Życie gości w Stalowej Woli. W sobotę i niedzielę w Mobilnej Strefie Zdrowia na pl. Piłsudskiego można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.
W najbliższy weekend w Stalowej Woli będzie działać Mobilna Strefa Zdrowia, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich. Zapraszamy w sobotę i niedzielę w godz. 10.00–19.00.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw.
W tym roku wpłynęło blisko sto zgłoszeń. W wyniku obrad – spośród nadesłanych rekomendacji – wyłoniono nominowanych do VII edycji Nagrody w czterech kategoriach.
W Pałacu Prezydenckim odbyła się debata ekspercka poświęcona bezpieczeństwu dzieci i rodzin podczas wakacji. 
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył listy uwierzytelniające dwóm ambasadorom udającym się na placówki dyplomatyczne do Tunezji i do Watykanu.
Prezydent RP Andrzej Duda odwołał Adama Kwiatkowskiego ze stanowiska Sekretarza Stanu w KPRP. Prezydent RP powołał Adama Kwiatkowskiego na Doradcę Społecznego Prezydenta RP.
Prezydent RP podpisał trzy ustawy, m.in. ustawę o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów.
Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw.
Informacja w sprawie ustawy z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz ustawy o przetwarzaniu informacji kryminalnych.
Wolontariusz to ktoś, kto dobrowolnie, bez wynagrodzenia i oczekiwania osobistych profitów, angażuje się w pracę na rzecz innych osób, na rzecz wspólnoty, której czuje się częścią, i na rzecz fundamentalnych, łączących ludzi wartości – podkreślił Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników IV Forum Wolontariatu.
Rada Europejska zdecydowała o przyznaniu Ukrainie i Mołdawii statusu kandydatów do UE. To świetna wiadomość! Gratulujemy! Aktywnie wspieraliśmy ich wnioski, a teraz cieszymy się razem z Nimi! – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.
W sobotę i niedzielę w godz. 10.00–19.00 na placu Niepodległości w Łomży będzie działać Mobilna Strefa Zdrowia, w której chętni mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.
Prezydent gościł zawodników drużyny Team Invictus Poland. Podziękował zawodnikom – weteranom poszkodowanym w misjach za reprezentowanie Polski w zawodach Invictus Games w Sydney i Hadze.
Prezydent RP Andrzej Duda – na wniosek Prezesa Rady Ministrów – powołał Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów.