Menu rozwijane

Kolejna narada Prezydenta Dudy z przedstawicielami rządu dot. sytuacji wokół Ukrainy rozpoczęła się we wtorek wieczorem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.
W związku z dobiegającą końca 6-letnią kadencją Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, Prezydent Andrzej Duda gościł Prezesa Marka Zirk-Sadowskiego.
Najważniejsze, że Sojusz Północnoatlantycki jest jednością – mówił Prezydent RP po wideokonferencji z udziałem Prezydenta USA i europejskich przywódców na temat sytuacji wokół Ukrainy i na wschodniej flance NATO.
Prezydent Andrzej Duda zwołał dziś naradę z przedstawicielami rządu poświęconą sytuacji bezpieczeństwa w regionie, wsparciu Ukrainy oraz współpracy sojuszniczej.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z unijnym komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim. Wśród tematów rozmowy: Wspólna Polityka Rolna (WPR) i Krajowy Plan Odbudowy (KPO).
27 stycznia br., Główny Urząd Statystyczny opublikuje pierwsze, wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Konferencja inaugurująca III Kongres Demograficzny odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta RP.
Dziś ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu Wielkiej Damy polskiej sceny Pani Barbary Krafftównej. Pozostaje w swoich kreacjach. R.I.P. – napisał Andrzej Duda.
Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego wyświetlono iluminację dla uczczenia wybuchu Powstania Styczniowego. Zryw upamiętniono też w Wilnie. 
Przedstawiciele KPRP odwiedzają w weekend Ukrainę w ramach „Pomocy Polakom na Wschodzie”. Polacy żyjący w okręgu konsularnym w Odessie otrzymają m.in. produkty spożywcze i chemię gospodarczą.
Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia prowadzenia przez rolników rolniczego handlu detalicznego.
Sytuacja w regionie, współpraca sojusznicza i bezpieczeństwo Ukrainy to tematy dzisiejszego spotkania Prezydenta z przedstawicielami rządu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.
Para Prezydencka zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych obecnych w Polsce na doroczne spotkanie z okazji Nowego Roku.
Sytuacja bezpieczeństwa w regionie będzie tematem konsultacji Prezydentów Polski i Ukrainy, które odbędą się w czwartek i piątek w Wiśle – poinformował szef BPM Jakub Kumoch.
Prezydent podpisał Ustawę z dnia 17 listopada 2021 r. o zmianie ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody.
W kaplicy Pałacu Prezydenckiego zostały złożone kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta RP.
Polska jako pierwsza uznała niepodległość Ukrainy. W 30. rocznicę tego wydarzenia wyświetlono okolicznościowe iluminacje na fasadach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie i Pałacu Maryjskiego w Kijowie.