Menu rozwijane

23 czerwca 2022

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w poligonowym zakończeniu roku szkolnego klas mundurowych – liceów ogólnokształcących PUL z Wołomina i Dębego Wielkiego.

– Bezpieczeństwo państwa jest kwestią nadrzędną. Jego gwarantem są dobrze przystosowane kadry, które stanowią trzon formacji zapewniających to bezpieczeństwo – mówił Prezydent.

Andrzej Duda dziękował za to, że licea Płockiego Uniwersytetu Ludowego kształcą młodzież w profilu poczucia odpowiedzialności za Ojczyznę, a także rodzicom i młodzieży za wybranie tej szkoły.

– Dziękuję, że zrealizowaliście na swojej młodzieńczej drodze coś, co można nazywać patriotycznym obowiązkiem. Gratuluję zakończenia roku szkolnego. Życzę spokojnych wakacji i realizacji planów – powiedział Prezydent.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda zwracając się do młodzieży podkreślała: Zdobywacie w swoich szkołach konkretne umiejętności i fachową wiedzę, nawet jeśli Wasza ścieżka nie będzie związana ze służbą. To świetny kapitał na przyszłość.

– Życzę, byście odważnie i konsekwentnie dążyli do wyznaczonych celów – zaznaczyła.

Prezydent z Małżonką obejrzeli również pokaz wyszkolenia taktycznego kadetów, realizowanego w asyście instruktorów GROM Group oraz przelot Grupy Żelazny.

Licea mundurowe PUL to szkoły mundurowe z uprawnieniami szkół publicznych, prowadzone przez Stowarzyszenie non–profit Płocki Uniwersytet Ludowy. Stowarzyszenie od 18 lat prowadzi placówki o charakterze edukacyjnym–proobronnym na terenie całej Polski.