Środa, 15 maja 2019

Spotkanie z mieszkańcami Myślenic

–  Powiem wszystkim, którzy czują się zaniepokojeni sprawą roszczeń: Bądźcie państwo spokojni. Nie ma mojej zgody na zmiany w przepisach, które umożliwiłyby przejęcie mienia bezdziedzicznego – mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic (woj. małopolskie).

 

Podkreślił też, że Polska przyjęła Deklarację Terezińską i wykonuje jej postanowienia. – Dbamy o dziedzictwo kulturowe Żydów w Polsce – zaakcentował. 

 

Prezydent nawiązał również do ataku na Ambasadora RP w Izraelu.  – Tak jak zwalczam wszelkie przejawy antysemityzmu, uważając je za coś ohydnego i niegodnego, tak samo absolutnie nie zgodzę się na żaden akt antypolski. CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

 

Wcześniej Andrzej Duda rozmawiał z przedstawicielami społeczności lokalnej oraz złożył wieniec przed Pomnikiem Niepodległości.

 

 

 

 

W wywiadzie dla redakcji Telewizji Internetowej Myślenice iTV Region Południe oraz Gazety Myślenickiej Prezydent mówił o realizacji programu wyborczego, m.in. o obniżeniu wieku emerytalnego, wprowadzeniu programu 500 plus. Jako sukces wskazał również wzmocnioną obecność NATO na wschodniej flance. – Pokazaliśmy, że jesteśmy odpowiedzialnym sojusznikiem, swoistym liderem Europy Centralnej – zaznaczył. WIĘCEJ >>>

 

 

Wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych Prezydent podziękował za spotkanie mieszkańcom Myślenic.

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.