Menu rozwijane

Sytuacja bezpieczeństwa w regionie to główny temat konsultacji Prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
Prezydent Andrzej Duda, jak co roku, wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie „12H Slalom Maraton Zakopane”. Podczas imprezy pozyskiwane są fundusze na wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością.
W Poznaniu przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką spotkali się przed Świętami Bożego Narodzenia z żołnierzami WP, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, a także ze strażakami.
– Nie poszła tamta krew na marne – trzeba powiedzieć, patrząc na dzisiejszą Polskę wolną, niepodległą, suwerenną, która rośnie w siłę z roku na rok – podkreślał Prezydent Andrzej Duda.
W Bieruniu Andrzej Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą górników strajkujących w kopalni Piast 14–28 grudnia 1981 r. Uroczystość rozpoczęła czwartkową wizytę głowy państwa na Górnym Śląsku.
Para Prezydencka wzięła udział koncercie charytatywnym „Pomagamy Razem”, zorganizowanym na rzecz chorych dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Prezydent z Małżonką spotkali się z organizacjami działającymi przy granicy z Białorusią, a także mieszkańcami, by porozmawiać o sytuacji, problemach i ewentualnej oczekiwanej pomocy.
Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką spotkali się w Kuźnicy z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, żołnierzami Wojska Polskiego oraz obecnymi na miejscu żołnierzami wojsk sojuszniczych.
W środę w Białymstoku Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w koncercie charytatywnym na rzecz rodzin funkcjonariuszy i żołnierzy pełniących służbę na wschodniej granicy.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe ma uczcić rocznicę zrywu, który wybuchł 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu.
Andrzej Duda złożył wizytę w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. To główny ośrodek w Polsce przygotowujący kadry Sił Zbrojnych i szkolący rocznie ponad 8 tys. żołnierzy.
W 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Prezydent RP spotkał się z żołnierzami oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji w związku z działaniami prowadzonymi na granicy z Białorusią.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w odprawie z funkcjonariuszami i żołnierzami udającymi się na nocne patrole wzdłuż granicy z Białorusią.
W Rzeszowie podczas Kongresu 590 Prezydent Andrzej Duda zwiedził stoiska Laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2019 i 2020 oraz podkarpackich startupów.
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się z obchodzącą setne urodziny Wandą Półtawską. – Jest w świetnej formie intelektualnie – absolutna, stuprocentowa sprawność – podkreślił Prezydent po spotkaniu.