Menu rozwijane

Zmagamy się dziś z wieloma przeciwnościami, ale chcę zapewnić, że w sposób zdroworozsądkowy, twardy, odważny i mądry czuwamy nad kwestiami bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, także militarnego – mówił Prezydent w Zambrowie.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wzięli udział w poligonowym zakończeniu roku szkolnego klas mundurowych – liceów ogólnokształcących PUL z Wołomina i Dębego Wielkiego.
Na terenie Nadleśnictwa Skierniewice Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w akcji „sprzątaMY”.
Prezydent podczas wizyty w Oleśnie zapowiedział, że inauguruje powrót do spotkań z Polakami w powiatach. Dziękował za wsparcie uchodźców z Ukrainy. Zapewniał też o wzmacnianiu bezpieczeństwa Polski.
20 czerwca po raz pierwszy będziemy obchodzić Narodowy Dzień Powstań Śląskich. We wtorek w Katowicach Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w tej sprawie.
W Zakopanem Prezydent RP wziął udział w XXX Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność”. – Solidarność będzie zawsze trwała – powiedział Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda w okolicach miejscowości Nowogród obserwował dziś współdziałanie wojsk z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Szwecji, w ramach ćwiczenia DEFENDER–Europe 22.
Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w obchodach Święta Straży Granicznej.
W Chrzypsku Wielkim Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wzięli udział w XII Międzynarodowych Targach Tulipanów, podczas których nową odmianę tulipana nazwano imieniem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.
Na terenie byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz–Birkenau Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Marszu Żywych. – Krzyczymy głośno: NIE dla nienawiści! NIE dla antysemityzmu! NIE dla antyukrainizmu! NIE dla antypolonizmu! NIE dla nienawiści! – podkreślał.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Rzeszowie z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem. Według Szefa BPM Jakuba Kumocha, Prezydent zadeklarował gotowość Polski na rzecz wsparcia wysiłków humanitarnych ONZ.
Prezydent Andrzej Duda przyjechał w sobotę wieczorem do kopalni Zofiówka w Jastrzębiu–Zdroju (Śląskie). Trwa tu akcja ratownicza po wstrząsie i wypływie metanu.
Andrzej Duda był dziś w kopalni Pniówek, gdzie w środę doszło do wybuchu i zapalenia metanu. Od kilkudziesięciu godzin trwa tu akcja ratownicza.
Liderzy Polski i państw bałtyckich spotkali się w Rzeszowie na nadzwyczajnym szczycie poświęconym Ukrainie. Wzięli w nim udział Prezydenci Polski, Litwy i Łotwy oraz Minister Spraw Zagranicznych Estonii.
W kościele pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie Andrzej Duda wziął dziś udział w ostatnim pożegnaniu kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. – Dziękuję za każdą nutę – mówił Prezydent RP.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Ośrodku Caritas Archidiecezji Krakowskiej z uchodźcami z Ukrainy, dyrekcją oraz wolontariuszami.