Menu rozwijane

Prezes zarządu PPF Hasco-Lek S.A.

Farmaceuta z tytułem doktora nauk biologicznych, który w 1984 roku założył PPF Hasco-Lek S.A.

Firma w pierwszych latach działalności ograniczała się do produkcji kosmetyków. Dopiero zmiany prawa gospodarczego po 1989 roku stworzyły możliwość wytwarzania farmaceutyków. Obecnie Hasco-Lek jest w 100% polską firmą rodzinną, jednym z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw farmaceutycznych w Polsce, które w swoim portfolio ma blisko 350 leków, suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych. Produkty oferowane przez Hasco-Lek to m.in.: IBUM, Ulgix, DIH, Hascovir, Juvit czy Mensil.

Od wielu lat kompleksowo dba o zdrowie i komfort życia Polaków. Pomysłodawca utworzenia i kierownik Zakładu Farmacji Przemysłowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz członek Rady Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jeden z założycieli i wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Farmaceutycznego i Sprzętu Medycznego „Polfarmed” oraz członek Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Działalność biznesową łączy ze wsparciem lokalnych inicjatyw o charakterze społecznym i sportowym. W 2006 roku, wspólnie z pracownikami, stworzył Fundację Hasco-Lek, która pomaga dzieciom i młodzieży z Wrocławia i Dolnego Śląska. Od 2019 roku fundacja objęła także wsparciem sportowców z niepełnosprawnościami. Konsekwentnie rozwija działalność biznesową, rozszerzając rodzinę spółek z Grupy Hasco. W ostatnim czasie powiększyła się ona o jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce – Vratislavia Medica, Szpital im. Jana Pawła II we Wrocławiu.

Obecnie Grupa Hasco zatrudnia blisko 1600 osób i jest jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku.

Prywatnie jest miłośnikiem motoryzacji i zabytkowych samochodów.