Menu rozwijane

Dr inż. Paweł Szataniak. Doktor nauk technicznych. Dysertację doktorską obronił na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu w Żylinie. Studia magisterskie ukończył na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej na kierunku Zarządzanie Jakością. Absolwent studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Kozminski Advanced Management Program.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu. Swoją przygodę jako przedsiębiorca rozpoczął w 1993 roku, kiedy wspólnie z bratem Mariuszem założył firmę Pamapol, z siedzibą w Ruścu. Dzięki szybkiemu rozwojowi organicznemu, ale też akwizycjom (WZPOW Kwidzyn, Mitmar, Cenos, ZPOW Ziębice) firma stała się jednym z liderów rynku dań gotowych i warzyw mrożonych. Paweł Szataniak do roku 2008 zajmował stanowisko prezesa zarządu Pamapol S.A., a od 2009 roku zajmuje stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej Pamapol S.A. oraz spółek zależnych.

W roku 2006, wraz z bratem, stał się większościowym udziałowcem w firmie Wielton S.A. – producenta naczep, przyczep i zabudów samochodowych, z siedzibą w Wieluniu. Grupa Wielton obecnie należy do grona trzech największych europejskich producentów w swojej branży. W skład grupy wchodzą: Wielton (Polska), Fruehauf (Francja), Langendorf (Niemcy), Lawrence David (Anglia), Viberti (Włochy), Wielton Rosja oraz Wielton Africa. W latach 2010–2020 zajmował stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej Wielton S.A., a od 1 lipca 2020 roku pełni funkcję prezesa zarządu Grupy Kapitałowej.

Specjalizuje się w kreowaniu wizji i strategii spółek, procesach M&A, zarządzaniu międzykulturowym oraz organizacji i poprawie procesów produkcyjnych.