Menu rozwijane

Prezes zarządu Photon Entertainment sp. z o.o.

Utalentowany projektant i programista, współtwórca edukacyjnego robota Photona – pierwszego na świecie robota, który rozwija się razem z dzieckiem.

Zwycięzca m.in. największego konkursu technologicznego w Polsce – Microsoft Imagine Cup. Laureat rankingów Brief 50 Najbardziej kreatywnych w biznesie, Forbes 30under30, NewEurope 100 by Google – rankingu najprężniej rozwijających się innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej, programu Generacja Przyszłości Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz plebiscytu Przystanek Młodzi – na najbardziej inspirujących ludzi przed 30 rokiem życia.

Ukończył Wydziały Informatyki oraz Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Białostockiej.

W 2016 roku Photon Entertainment sp. z o.o. znalazła się z gronie 10 firm, które miały okazję zaprezentować się przed Prezydentem RP, podczas pierwszej edycji wydarzenia „Startupy w Pałacu”. W listopadzie 2018 roku spółka otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Startup_PL. Tego samego roku została ogłoszona najlepszym startupem Europy Środkowo-Wschodniej, podczas EBAN 2018 w Sofii.

Roboty Photon były prezentowane w 2018 roku w pawilonie Polskiej Wystawy Gospodarczej na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.