Menu rozwijane

Prezes zarządu ML System S.A.

Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Posiada 20-letnie doświadczenia w zarządzaniu sprzedażą i marketingiem w spółkach takich jak: Optimus S.A., FAKRO oraz Reynaers Polska, a także 12-letnie doświadczenie w budowaniu strategii rozwoju firmy ML System, zarządzaniu produktem i budowaniu rynku BIPV w Polsce i zagranicą.

Współzałożyciel spółki ML System (2007), która w 2018 roku z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomysłodawca i realizator Fotowoltaicznego Centrum Badawczo-Rozwojowego ML System. Zbudował rynek dla produktów BIPV i Smart City. Zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma ML System jest jednym z pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie.

Jest inicjatorem współpracy nauki z przemysłem, realizował projekty badawcze oraz komercyjne m.in. z Fraunhofer ISE, University of Jaen (Hiszpania), University of Graz (Austria), University of Cyprus, WITI, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Śląską, Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Rzeszowską, Instytutem Fizyki PAN, Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Jest współautorem 8 patentów, 6 wzorów użytkowych, a także publikacji z zakresu ogniw fotowoltaicznych III generacji.