Menu rozwijane

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej Prezydent RP Andrzej Duda na dziedzińcu Belwederu spotkał się z przedstawicielami organizacji harcerskich objętych Honorowym Protektoratem Prezydenta RP.
Za wybitne zasługi w propagowaniu idei harcerstwa, za osiągnięcia w pracy społecznej uhonorowany został pośmiertnie Marek Kudasiewicz.
W tym roku już po raz 31. harcerze i harcerki ZHP są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Hasło towarzyszące akcji Betlejemskiego Światła Pokoju w 2021 roku to: „Światło Nadziei”.
W Belwederze odbył się uroczysty finał IX edycji Konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej. Konkurs zorganizowała Główna Kwatera ZHP.
W Belwederze odbyło się posiedzenie Rady Organizacji Harcerskich objętych Honorowym Protektoratem Prezydenta RP. W spotkaniu wziął udział Minister Wojciech Kolarski.
Gratulacje z okazji przyznania Związkowi Harcerstwa Polskiego tytułu gospodarza Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku, które odbędzie się w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej.
Minister Wojciech Kolarski wziął udział w apelu rozpoczynającym Zlot Harcerski w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Hasło tegorocznego, piątego Zlotu – „Nasze Pojutrze…” – nawiązuje do programu ideowego Szarych Szeregów,
Z udziałem Wojciecha Kolarskiego obradowała Rada Organizacji Harcerskich objętych Protektoratem Prezydenta RP oraz współpracujące w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacje Harcerskie i Skautowe.
Z inicjatywy Andrzeja Dudy, Honorowego Protektora Ruchu Harcerskiego w Polsce i poza granicami kraju, odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Organizacji Harcerskich i Skautowych nt. Harcerskiej Akcji Letniej 2021.
Już po raz szósty na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wraz z przedstawicielami organizacji harcerskich obchodził Dzień Myśli Braterskiej.
Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli organizacji społecznych biorących udział w walce z COVID–19. To pierwsze z cyklu spotkań z różnymi środowiskami zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii.
W Belwederze ogłoszono nazwiska zwycięzców VIII edycji Konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe o tematyce harcerskiej.
W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda spotkał się z władzami organizacji harcerskich oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem. 
W Dniu Myśli Braterskiej Prezydent uhonorował Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości działaczy harcerskich. Uroczystość poprzedziło podpisanie porozumienia między WOT a ZHP i ZHR.
W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej oraz organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP.
W Gietrzwałdzie Prezydent spotkał się z uczestnikami zlotu 30–lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. To największe spotkanie w ramach świętowania trzydziestu lat istnienia tego związku.