Menu rozwijane

 OKOLICZNOŚCIOWY ZNAK GRAFICZNY  PREZYDENTA RP
„STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 1918–2018”

ZAPRASZAMY DO WYKORZYSTYWANIA ZNAKU
W RAMACH OBYWATELSKICH INICJATYW ROCZNICOWYCH

logo_nowe.jpg [87.05 KB]

Jubileusz stulecia odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości jest świętem wszystkich Polaków. Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie ogromnie zależy, aby każdy z obywateli czuł się zaproszony do udziału w wydarzeniach rocznicowych i do ich współtworzenia. Prezydent RP uważa, że jubileusz jest najlepszym czasem, by opowiedzieć dzieje ojczyste poprzez godne uhonorowanie bohaterów Niepodległej, upamiętnienie wielkich dzieł i wydarzeń, ale także poprzez przypomnienie – często mniej znanych – historii lokalnych, środowiskowych  i indywidualnych.

Okolicznościowy znak graficzny Prezydenta RP „Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918–2018” podkreśla podniosły i wyjątkowy charakter tego wielkiego narodowego jubileuszu i jest wykorzystywany w materiałach rocznicowych Kancelarii Prezydenta RP.

Zapraszamy wszystkich Państwa – organizatorów rocznicowych wydarzeń, w kraju i za granicą – do wzbogacenia ich wizualnej strony prezydenckim znakiem okolicznościowym. Zapraszamy do ściągnięcia go poprzez podany niżej link oraz do możliwie szerokiego, kreatywnego wykorzystywania w związku z obchodami stulecia odrodzenia suwerennego państwa polskiego.

Zachęcamy również do przesyłania do Kancelarii Prezydenta RP plików komputerowych, druków, egzemplarzy okazowych, fotografii lub innych przedmiotów dokumentujących wspomniane rocznicowe wydarzenia, uroczystości, inicjatywy lub wydawnictwa oraz sposób, w jaki uświetnił je jubileuszowy znak Prezydenta RP. Są one zachowywane i przechowywane jako cenne pamiątki tegorocznych obchodów jubileuszowych. Czynimy to z myślą o przyszłych pokoleniach, ale także chcąc zaprezentować ten zbiór w roku bieżącym lub w najbliższych latach następujących po roku 2018.