Menu rozwijane

W inauguracji Forum Miasteczek Polskich uczestniczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Piotr Ćwik, który odczytał list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Prezydent RP Andrzej Duda: Żyjąc lepiej, bezpieczniej i dostatniej, warto pozostać sobą, bez wyrzekania się swojej tożsamości.
Dyrektor Generalna w Kancelarii Prezydenta RP Barbara Brodowska–Mączka wręczyła, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, Medale za Długoletnią Służbę pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej.
Prezydent RP: Skarbowość jest od wieków jednym z zasadniczych filarów państwowości. Powinniśmy zawsze o tym pamiętać jako obywatelska wspólnota.
– To usankcjonowanie tego, co dzieje się w Rosji od miesięcy, postępującej ukrytej mobilizacji – ocenił Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot ogłoszenie przez Prezydenta Rosji częściowej mobilizacji.
Prezydent RP: Odszedł człowiek głębokiej wiary, który niestrudzenie ukazywał jej doskonałą harmonię z rozumem, z zasadami prawidłowego myślenia.
Aktualne uwarunkowania sytuacji ekonomicznej gospodarstw rolnych to temat dzisiejszego posiedzenia Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, które odbyło się w Belwederze.
Z powodu zaporowych cen nawozów rok 2023 może być początkiem stagnacji lub spadku plonów. Wówczas pierwszy będzie redukowany eksport – powiedział Jan Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa.
Andrzej Duda spotkał się z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ Sandą Ojiambo, przedstawicielami sektora prywatnego United Business for Ukraine.
Rosyjska napaść na Ukrainę jest de facto agresją przeciwko całemu światu. A każda agresja wymaga wielowymiarowej odpowiedzi międzynarodowej, z determinacją i bez wahania – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent: Ukraina od miesięcy daje nam dowody wręcz niewiarygodnego męstwa. Dlatego wzywam z tego miejsca wszystkich Państwa: nie bądźmy obojętni wobec heroizmu i pełnej determinacji walki o wolność.
Podczas rozmów ze światowymi przywódcami podkreślałem, że Ukraina musi odzyskać kontrolę nad swoimi granicami; wojna musi zakończyć się wycofaniem rosyjskich wojsk – powiedział w Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w organizowanym przez USA, Unię Europejską oraz Unię Afrykańską i Królestwo Hiszpanii szczycie nt. bezpieczeństwa żywnościowego.
W Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w formie spotkań bilateralnych ze światowymi przywódcami.
Uważam, że Afryka powinna działać bardzo ostrożnie, być wyczulona na rosyjską propagandę, która jest bardzo sprawna i która wprowadza w błąd, często całkowicie – mówił Prezydent Andrzej Duda w Abudży.