Menu rozwijane

Podczas uroczystości związanych z obchodami jubileuszu 100–lecia Polskiego Związku Szermierczego Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera wręczył nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę odznaczenia państwowe. 
Minister Andrzej Dera spotkał się w Belwederze z nauczycielami szkół polonijnych oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Wspólnota Polska, którzy dla uczczenia postaci Mikołaja Kopernika przygotowali projekt pod nazwą „Z Kopernikiem przez świat”.
Prezydent RP: Polska, jako państwo dążące do rozwoju, dostatku i bezpieczeństwa, potrzebuje własnej nowoczesnej nauki, pomagającej sprostać licznym wyzwaniom.
Prezydent RP Andrzej Duda: Życzę Państwu, aby ten Nowy Rok obfitował w pomyślność dla całej społeczności żydowskiej w Polsce.
Lasy to nasze wspólne, bezcenne bogactwo. Nowe drzewa są potrzebne dla nas, dla przyszłych pokoleń, dla Polski i dla całej ziemi – Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda zachęcają do udziału w czwartej edycji akcji #sadziMY.
Busko–Zdrój to dziewiąty przystanek na trasie mobilnej strefy zdrowia projektu „Zdrowe Życie”, w której chętni mogą dokonać bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. W sobotę strefę odwiedziła Grażyna Ignaczak–Bandych.
– Nie można odbierać Antoniemu Macierewiczowi zasług z czasów PRL, czasów walki o wolność – mówił Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot w porannej rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia.
Podczas środowej Rady ds. Energii z udziałem Prezydenta, Premiera, ministrów i ekspertów padną pytania o prognozy dotyczące sprowadzania do Polski węgla oraz o zaopatrzenie w gaz – zapowiedział wiceszef KPRP.
Z udziałem Doradcy Prezydenta RP Agnieszki Lenartowicz–Łysik w Zabrzu odbyły się uroczyste obchody 25. rocznicy założenia Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Śląsko–Dąbrowskiego.
Na terenie byłego obozu Dulag 121, odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc. Prezydent Andrzej Duda objął wydarzenie Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości. W uroczystości wzięła udział Zofia Romaszewska – Doradca Prezydenta RP, były więzień obozu Dulag 121.
Odszedł Franciszek Pieczka – jeden z najznamienitszych i najbardziej lubianych polskich aktorów, wybitny Polak i patriota, syn Powstańca Śląskiego.
Prezydent RP: Łatwo jest być w opozycji w demokratycznym i wolnym kraju, gdzie możesz powiedzieć, co chcesz, i poza tym, że ktoś się z tobą nie zgodzi, to nic ci nie grozi.
Podczas uroczystości w Belwederze Prezydent RP Andrzej Duda wręczył najwyższe odznaczenia państwowe – Ordery Orła Białego założycielom i działaczom KOR.
Rosja nie użyje broni nuklearnej, bo byłby to jej koniec; jakakolwiek nawet pogłoska o chęci użycia broni nuklearnej może być gwoździem do trumny tego reżimu – ocenił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Para Prezydencka: Tworzą Państwo wspaniałą historię i rozsławiają naszą Ojczyznę. Pokazują, jak niezwykle istotne są wartości, które niesie ze sobą sport, zwłaszcza w środowisku osób z niepełnosprawnościami.