Piątek, 11 stycznia 2019

Prezydent odznaczył Agnieszkę Radwańską

Prezydent Andrzej Duda odznaczył tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w piątek w Pałacu Prezydenckim. 

 

Agnieszka Radwańska została uhonorowana za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia sportowe oraz za promowanie Polski na świecie. 

 

Zobacz także: Wystąpienie podczas uroczystości wręczenia odznaczenia Agnieszce Radwańskiej - Pani Agnieszko, przeszła Pani do historii polskiego i światowego tenisa – mówił Prezydent, wymieniając osiągnięcia zawodniczki i dziękując za wspaniałe chwile przeżywane dzięki niej, a także za dumę z jej sukcesów.


- Dziękuję za rozsławianie polskiego tenisa na świecie, ale dziękuję także za to, że Pani była i jest przykładem dla wielu młodych ludzi, którzy dziś biegają po kortach i którzy – być może – pójdą w Pani ślady – zaznaczył Prezydent.

 


Andrzej Duda życzył też Agnieszce Radwańskiej realizacji marzeń i planów.


W uroczystości wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, a także Ministrowie w Kancelarii Prezydenta i Doradcy Prezydenta.

 

W listopadzie ub. r. Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie kariery.  Prezydent dziękował jej wówczas na Twitterze za sukcesy i promowanie Polski. 

 

 

Radwańska w karierze wygrała 20 turniejów WTA, a w 2012 roku dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. W półfinale Australian Open zagrała w 2014 i 2016 roku. W 2015 triumfowała w kończącym sezon turnieju WTA Finals. W rankingu WTA najwyżej dotarła do drugiego miejsca.(KG)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.