Menu rozwijane

15 czerwca 2022

Prezydent RP Andrzej Duda postanowieniem z dnia 15 czerwca 2022 r. powołał z dniem 15 czerwca 2022 r. Jacka Siewierę na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

– Kancelaria Prezydenta jest miejscem, gdzie można przyczynić się do budowania nowoczesnego państwa polskiego w sposób namacalny – mówił Prezydent, dodając, że tutaj można oddziaływać na zmienianie otaczającej nas rzeczywistości i można realizować coś, co powstaje, jest i służy ludziom.

– Jest mi bardzo miło i bardzo się cieszę się, że zdecydował się Pan dołączyć do naszej ekipy, która przez ostatnie lata stara się Polskę unowocześniać i stara się, żeby Polska stawała się coraz lepsza dla ludzi, żeby była coraz silniejsza, żeby miała coraz mocniejszą pozycję na arenie międzynarodowej – powiedział Andrzej Duda.

05_PAD_KPRP_20220615_275A7741.jpg [350.68 KB]

Może Cię zainteresować Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystości powołania nowego ministra w KPRP

Prezydent podkreślał, że Jacek Siewiera jest osobą nietuzinkową – jako ekspert, jako człowiek, jako lekarz, jako żołnierz i jako ktoś, kto realizuje w życiu swoją pasję z wielkim poczuciem misji.

W uroczystości wzięła udział Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser–Duda, a także Szef KPRP Grażyna Ignaczak–Bandych wraz z kierownictwem Kancelarii.

Jacek Siewiera został dwukrotnie odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Zasługi za Dzielność: za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego podczas misji w Lombardii w ramach przeciwdziałania COVID–19 oraz za wybitne zasługi w pracy naukowo–badawczej  i dydaktycznej w dziedzinie nauk medycznych, za osiągnięcia w działalności na rzecz ochrony zdrowia

Może Cię zainteresować O pomocy medycznej dla Ukrainy z dr. Jackiem Siewierą Uhonorowanie osób zaangażowanych w misję medyczną w Lombardii „Podnosimy na wyższy poziom opiekę nad dziećmi w WIM”