Menu rozwijane

006_ks1_5876.jpg [781.07 KB]

Lekarz specjalista ginekologii i położnictwa, wieloletni nauczyciel akademicki, przedsiębiorca. Pełni społecznie funkcje doradcy Prezydenta RP oraz sekretarza Narodowej Rady Rozwoju, zarządzając pracami tego gremium. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ, gdzie w 2009 r. obronił pracę doktorską. Uczestniczył w stażach zagranicznych. Był organizatorem licznych zjazdów naukowych o zasięgu międzynarodowym. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji. Swoje zainteresowania medyczne i naukowe koncentruje na ginekologii onkologicznej.

Zawodowo jako lekarz praktyk był związany ze Szpitalem Specjalistycznym im. Rydygiera w Krakowie oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Wieloletni pracownik Szpitala Uniwersyteckiego oraz Collegium Medicum UJ w Krakowie, gdzie prowadził zajęcia dydaktyczne. W latach 2008–2012 tworzył i z sukcesem zarządzał niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej. W latach 2018–2020 piastował stanowisko dyrektora szpitala zatrudniającego blisko siedmiuset pracowników. Został odznaczony Medalem 100–lecia Odzyskania Niepodległości jako zasłużony dla ochrony zdrowia w Polsce.

Od roku 1999 w ramach prowadzonych przedsiębiorstw jest aktywny na rynku medycznym i farmaceutycznym, współpracując z licznymi podmiotami polskimi i międzynarodowymi. Zajmuje się zagadnieniami zarządzania, szkoleń, outsourcingu i doradztwa. Działa w organizacjach społecznych i zawodowych, wspiera czynnie organizacje charytatywne.