Menu rozwijane

Joanna Krupska.jpg [265.74 KB]

Ukończyła studia z zakresu psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie następnie podjęła pracę jako asystentka na Wydziale Pedagogiki Specjalnej (1982). W 2008 r. ukończyła dwuletnie studia teologiczne, w 2009 r. Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego, zaś w roku 2018 czteroletnią Szkołę Psychoterapii.

W latach 1978 – 1983 była zaangażowana w tworzenie polskiej gałęzi ruchu „Foi et Lumiere” (Wiara i Światło) wspierającego rodziny z dorosłymi dziećmi z upośledzeniem umysłowym.

Przez wiele lat pracowała w domu, wychowując siódemkę dzieci. Zaangażowała się w propagowanie idei rodzin wielodzietnych i ich wspieranie. Współtworzyła wraz z mężem Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” i przez 13 lat była prezesem tej organizacji. Obecnie jest Przewodniczącą Rady Krajowej Stowarzyszenia.  

Od 2008 r. była ekspertem ds. rodziny przy Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski. Od 2019 r. jest członkiem Rady Rodziny przy Ministrze Rodziny i Polityki Społecznej oraz Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Od 1983 roku była żoną Janusza Krupskiego, opozycjonisty w okresie PRL i urzędnika państwowego w okresie III RP, który zginął w 2010 r. w katastrofie polskiego samolotu Tu–154 w Smoleńsku.