Menu rozwijane

Sabina Bigos-Jaworowska

Sabina Bigos-Jaworowska - zdjęcie w treści wpisuMagister ekonomii, ukończyła Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania, organizacji ochrony zdrowia, prawa pracy oraz zamówień publicznych. Uzyskała Dyplom Ministerstwa Skarbu Państwa złożenia egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Od 2019 r. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W latach 2000-2019 Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, w skład którego wchodzi Szpital Powiatowy im. Świętego Maksymiliana. W latach 1994-2000 Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzeszczach. Po studiach w 1998 r. swoją drogę zawodową rozpoczęła w PSS „Społem” w Bielsku-Białej jako stażysta, pracownik działu zaopatrzenia, a następnie kierownik działu.

Działała również w organizacjach zawodowych. Założyciel, wiceprezes, prezes Stowarzyszenia Szpitali Małopolski w Suchej Beskidzkiej w latach 2004-2019. Działalność w zakresie ochrony zdrowia prowadziła również jako członek zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych z siedzibą w Garwolinie. Na swojej drodze zawodowej była także członkiem Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu jako przedstawiciel pracodawców.