Menu rozwijane

Michał Jacek Sutkowski

Michał Sutkowski - zdjęcie w treści wpisuUkończył Akademię Medyczną w Warszawie 1989 r. Specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej. Pracował na Oddziałach  Neonatologii, Pediatrii, Chorób Wewnętrznych Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego i Kliniki WUM do 2012 r. W ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej w miejscu wezwania „Rodzina” od 2010 współpracował  z Akademickim Centrum Medycznym ACM, CM Damian, CM ENEL – MED, CM MML.

Nieprzerwanie od 1989 roku pracuje jako lekarz w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, obecnie jako dyrektor NZOZ „Medycyna Rodzinna” s.c. z siedzibą w Osuchowie.

Od 2001 roku członek Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce; pełnił funkcje Wiceprzewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej KLRwP w latach 2001-2017. Prezes Warszawskiego Oddziału Terenowego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce (KLRwP) od 2009, Rzecznik Prasowy KLRwP od 2015, Członek Prezydium Zarządu Głównego KLRwP od 2017.

Współzałożyciel i ekspert Medycznej Racji Stanu (MRS) od 2016. Prodziekan ds. Rozwoju – Wydział Medyczny Uczelnia Łazarskiego - Warszawa od 2019.

Ekspert / komentator stacji radiowych, telewizyjnych social mediów w dziedzinie medycyny.

Współautor publikacji popularnonaukowych w dziedzinie medycyny, społecznik – lekarz osób bezdomnych, związany m.in. np. ze Wspólnotą Św. Marcina de Porres, Wspólnotą Chleb Życia, Wspólnotą SantˊEgidio; Maratończyk.

Żonaty, troje dzieci.