Menu rozwijane

Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich - zdjęcie w treści wpisu

„Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” to – organizowany z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy – cykl konferencji prezentujących działania państwa dla rozwoju polskiej wsi. Podczas spotkań przedstawiciele kilkunastu ministerstw przedstawiają swoją ofertę dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców. Jest to także okazja do wspólnej dyskusji z samorządowcami na temat lepszego rozwoju wsi. Koordynatorem projektu  – w którym bierze udział także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – jest Kancelaria Prezydenta RP.

Polityka sprzyjająca polskiej wsi jest jednym z priorytetów mojej prezydentury. Mieszkańcy terenów wiejskich stanowią około czterdziestu procent naszego społeczeństwa. To wielki społeczny kapitał, który powinien zostać w pełni uwolniony i w pełni wykorzystany

Andrzej Duda

Zorganizowano III cykle spotkań poświęconych rozwojowi polskiej wsi. Najnowszą serię spotkań „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” Andrzej Duda zainaugurował w Kolnie (woj. podlaskie).

„Jest dla mnie wielką satysfakcją, że pod auspicjami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poszczególne ministerstwa prezentują swoją ofertę dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców. Jest to oferta bardzo różnorodna, obejmująca inwestycje, rozwój i bieżące potrzeby. Bardzo liczę na to, że dzięki tej inicjatywie decyzje władz samorządowych będą się opierały na jak najlepszej znajomości oferowanych programów, a środki przeznaczane na wszystkie te cele będą łatwiej trafiały do lokalnych społeczności” – podkreślił Andrzej Duda w przesłaniu do uczestników konferencji.

 

 

 

 

 

Relacja z pierwszego spotkania (woj. podlaskie) >>

Relacja z drugiego spotkanie (woj. małopolskie) >>

„Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” – cykl II

12 września 2019 r. rozpoczął się drugi cykl zainicjowanych przez Prezydenta RP konferencji poświęconych polskiej wsi. Trzynaście ministerstw w pięciu kolejnych województwach zaprezentowało programy skierowane do mieszkańców obszarów wiejskich.  

Relacja z I spotkania (woj. pomorskie)>>

Relacja z II spotkania (woj. podkarpackie)>>

Relacja ze spotkania w Częstochowie (woj. śląskie) >>

Relacja ze spotkania w Łosiowie (woj. opolskie) >>>

Relacja ze spotkania we Wrocławiu (woj. dolnośląskie) >>>

„Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” – cykl I

W ramach tego cyklu odbyło się siedem spotkań, które zorganizowano w pięciu województwach: wielkopolskim, warmińsko–mazurskim, zachodniopomorskim, kujawsko–pomorskim i lubuskim. W przedsięwzięcie zaangażowało się trzynaście ministerstw oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Podczas spotkań zaprezentowano ponad sto projektów, w tym inicjatyw prezydenckich, służących poprawie jakości życia na wsi.

ZOBACZ WIĘCEJ >>>