Menu rozwijane

Wejherowo (województwo pomorskie)

1.Wejherowo, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, g. 11:00-13:00

„Fredro jest cool”! Prawdziwość tego hasła zamierzają potwierdzić uczniowie i absolwenci najstarszego wejherowskiego liceum, popularnego „Sobieskiego”, którzy z włączyli się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania”. W Wejherowie, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki kaszubsko-Pomorskiej bajki, epigramaty i fragmentów komedii Aleksandra Fredy będą czytać aktorzy Teatru „Prawie Lucki” oraz dawni członkowie szkolnego teatru prof. Adama Luterka – jednego z najwybitniejszych polonistów liceum „Sobieskiego”.  Aktorom towarzyszyć będzie muzyka okresu romantyzmu w wykonaniu młodej, utalentowanej pianistki oraz prezentacja mulitmedialna   na temat barwnych epizodów z życia Aleksandra Fredry.

2.Wejherowo, strona internetowa Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz strona internetowa Urzędu Miasta, a także przestrzeń ul. 12-go Marca 195

W ramach ,,Narodowego Czytania” na stronach internetowych biblioteki oraz Urzędu Miasta będzie dostępny film ze spektaklu „Wieczór z Fredrą”, prezentujący fragmenty „Ślubów panieńskich” i „Zemsty”, zrealizowany we współpracy biblioteki z wejherowskimi środowiskami kulturalnymi. Ponadto na telebimie Urzędu Miasta wyświetlane będą zdjęcia ze spektaklu wraz z cytatami z utworów Fredry.