Menu rozwijane

Tarnów (województwo małopolskie)

1. Tarnów, ul. Wałowa, Plac Sobieskiego, g. 10:00-13:00.

W „Zaułku Łokietka” Grupa Młodych Autorów, zaproszeni goście, bibliotekarze oraz mieszkańcy Tarnowa w odpowiednio przygotowanej scenerii czytać będą wiersze i bajki dla dzieci. Dla dzieci przygotowane zostaną stoliki, kredki i kolorowanki z motywami z bajek A. Fredry. Następnie członkowie GMA odegrają komedię „Świeczka zgasła”. Na Placu Sobieskiego członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki przeczytają wspólnie wybraną komedię A. Fredry, a w tym samym czasie na ul. Wałowej czytane będą jego aforyzmy.
Konkurs z nagrodami: w różnych punktach w centrum miasta przechodniom rozdawane będą fragmenty jednego z utworów A. Fredry. Zadaniem uczestników konkursu będzie zebranie wszystkich fragmentów oraz rozszyfrowanie na ich podstawie tytułu utworu. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach: dzieci i dorośli.
Konkurs facebook’owy: w tygodniu poprzedzającym Narodowe Czytanie na profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieszczane będą zdjęcia. Na ich podstawie trzeba będzie odgadnąć tytułu książki A. Fredry.

2. Tarnów, Zespól Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, ul. Szujskiego 13, 6 września, g. 11.00-14.00

Przez bibliotekę szkolną został przygotowany krótki komunikat na temat akcji, który prezentowany będzie przez radiowęzeł szkolny. Za jego pośrednoctwem uczniowie zapoznają się także z bajkami A. Fredry w wykonaniu nauczycieli.

Lokalizacja