Menu rozwijane

Racibórz (województwo śląskie)

1. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla, ul. Kasprowicza 12, g. 12:00-14:00.

W ramach Narodowego Czytania na skwerze przed biblioteką odbędzie się happening czytelniczy dla wszystkich chętnych raciborzan. W programie m.in. atrakcje dla dzieci: inscenizacja „Pawła i Gawła” i zajęcia animacyjne oraz atrakcje dla dorosłych - spotkanie autorskie z poetką, półfinalistką konkursu Radia Katowice „Po naszymu czyli po śląsku", Marią Galwas pt. „Fredro po ślonsku”. Głośne czytanie fragmentów „Zemsty” połączone z inscenizacją teatralną, konkurs wiedzy z nagrodami oraz wystawa „Aleksander Fredro w 220. rocznicę urodzin”.

2. Racibórz, Zamek Piastowski, ul. Zamkowa 2, początek g. 14:00.

Wydarzeniu Narodowego Czytania będzie towarzyszyć doroczne Pożegnanie lata z Młodzieżowym Domem Kultury. W czytaniu na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego udział wezmą dyrektorzy szkół podległych powiatowi raciborskiemu oraz przedstawiciele raciborskich mediów, a w roli Klary wystąpi Agnieszka Busuleanu-Jaksik z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

3. Racibórz, Rynek (obok Raciborskiego Centrum Informacji przy ul. Długiej), 7 września, g. 11:00 – 13:00

W Raciborzu w ramach Narodowego Czytania zespół teatralny TE-REG-REC  przedstawi wybrane części ,,Ślubów panieńskich”. Ponadto przedstawiciele władz miejskich, ludzie świata kultury, mediów oraz mieszkańcy i turyści będą czytać wybrane fragmenty dzieł Aleksandra Fredry.

Lokalizacja