Menu rozwijane

Mława (województwo mazowieckie)

1. Mława, Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa, g. 12:00-14:00

Do akcji Narodowego Czytania przystąpią włodarze miasta, nauczyciele, studenci, uczniowie, księża, osoby zasłużone dla miasta. Uczestnicy przeczytają „Zemstę”. W ramach akcji zorganizowana będzie też okolicznościowa wystawa fotografii przedstawiających autora i miejsca związane z jego życiem. Stroje oraz sceneria charakterystyczna dla epoki, w której pisarz żył i tworzył, uświetnią całą akcję.

2. Mława, Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, g. 11:00-13:00

Publiczne czytanie dzieł Aleksandra Fredry odbywać się będzie na terenie Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Akcję uświetni muzyka z filmu „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy, a także wystawa dzieł Aleksandra Fredry. Do wspólnego czytania zaprosimy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników bibliotek z terenu miasta Mława.

3. Mława, Zespół Placówek Oświatowych Nr 2, ul. Graniczna 39, 9 września, g. 8:00-11:00

Młodsze dzieci poznają wybrane utwory Aleksandra Fredry m.in. „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli", „Koguty”. Z fragmentami „Zemsty” zapoznają się uczniowie starszych klas. Czytać będą rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji. Słuchaczami będą uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki. Po czytaniu odbędzie się krótka rozmowa na temat poznanych utworów.

Lokalizacja