Menu rozwijane

Milicz (województwo dolnośląskie)

1.Milicz, I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej, ul. 11 Listopada 5, g. 16:00-19:00

Projekt Narodowe Czytanie realizowany będzie w ramach milickich „Dni Karpia”. Organizatorem akcji jest Koło Teatralne z I LO. W auli czytane będą „Śluby panieńskie” A. Fredry przez uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Milicza i okolic. Ponadto koło teatralne wystawi inscenizację fragmentów kilku komedii autora. Przedstawiciele władz, organizacji i różnych środowisk zaproszeni do udziału w akcji czytać będą bajki.

2.Milicz, Biblioteka Publiczna w Miliczu Filia w Gądkowicach, Filia w Sułowie, Filia w Czatkowicach, Filia w Dunkowej, 6-7 września

-Biblioteka Publiczna w Miliczu – Filia w Gądkowicach

W Gądkowicach ,,Narodowe Czytanie” rozpocznie się od krótkiego przypomnienia życiorysu i twórczości Aleksandra Fredry w formie prezentacji multimedialnej. Następnie młodzież przeczyta fragmenty „Zemsty” (z podziałem na role), a na za zakończenie uczestnicy spotkania obejrzą fragmenty ekranizacji komedii w reżyserii Andrzeja Wajdy.

-Biblioteka Publiczna w Miliczu – Filia w Sułowie

W Sułkowie czytanie „Zemsty” Aleksandra Fredry (w plenerze), połączone będzie z tworzeniem karykatur postaci występujących w utworze. W ,,Narodowym Czytaniu” wezmą udział harcerze oraz członkowie działającego przy bibliotece młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

-Biblioteka Publiczna w Miliczu – Filia w Czatkowicach

W Czatkowicach bajki Aleksandra Fredry będzie czytać bibliotekarka dla uczniów klas V i VI miejscowej szkoły. W ramach spotkania odbędzie się także konkurs na komputerowy projekt okładki do fredrowskich wierszy i bajek.

-Biblioteka Publiczna w Miliczu – Filia w Dunkowej

W Dunkowej, będą czytane fredrowskie bajki dla dzieci: „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”, „Bajka o osiołku” i inne. Do czytania zaproszono panią sołtys. Ponadto dzieci wykonają ilustracje do przeczytanych utworów.

Lokalizacja