Menu rozwijane

Gąsawy Rządowe (województwo mazowieckie)

 1. Publiczna Szkoła Podstawowa, g. 09:00-10:00
  Zgromadzeni w szkole uczniowie, nauczyciele i rodzice odczytają wybrane utwory Aleksandra Fredry. Niektóre z nich będą przedstawione w formie scenki, inne zostaną odczytane z podziałem na role lub przedstawione indywidualnie.
   
 2. Świetlica biblioteczna, Gąsawy Rządowe 144a, 2 września 13:00-14:30 oraz 6 września, g. 14:00-15:30 

  Akcja Narodowe Czytanie w filii bibliotecznej w Gąsawach Rządowych Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu rozpocznie się już 2 września i będzie skierowana głównie do dzieci oraz młodzieży gimnazjalnej. Czytelnikom zaproponowane zostanie interaktywne spotkanie z literaturą. Podczas zajęć odbędzie się inscenizacja bajki Aleksandra Fredry: ,,Paweł i Gaweł” oraz głośne czytanie bajki „Małpa w kąpieli” i „Dwa koguty”.

  Następnie uczestnicy wezmą udział w quizie literackim dotyczącym obejrzanego spektaklu oraz warsztatach plastycznych, na których wykonają ilustracje do wierszy Fredry. Na koniec wszyscy wezmą udział w zabawie ruchowej pt. „Małpa w kąpieli”, odzwierciedlającej akcję wiersza Aleksandra Fredy, rozwijającej dziecięcą wyobraźnię.

  Druga część będzie skierowana do młodzieży gimnazjalnej i odbędzie się 6 września. Podczas spotkania uczestnicy obejrzą adaptację filmową utworu Aleksandra Fredry „Zemsta”.

Lokalizacja