Menu rozwijane

Ełk (województwo warmińsko-mazurskie)

Park Solidarności, Miejska Biblioteka Publiczna Publiczna im. Zofii Nasierowskiej, g. 08.00-24.00

Narodowe Czytanie w Ełku będzie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nasierowskiej we współpracy z Radiem 5, Miejskim Zakładem Komunikacji, Sklepem Adaś, Pubem Żądło oraz lokalnymi politykami i samorządowcami.

Od rana w Radiu 5 odtwarzane będą czytane przez samorządowców utwory Fredry. W autobusach komunikacji miejskiej pojawią się w formie naklejek fragmenty utworów pisarza. W sklepie Adaś na wieszakach z ubraniami pojawią się zawieszki z fraszkami Fredry.
W programie przewidziano poranek z bajkami dla dzieci - czytanie bajek Fredry dla najmłodszych przed Miejską Biblioteką Publiczną w Ełku. Przed południem odbędzie się konkurs dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Czytanie Fredry” (przy sprzyjającej aurze odbędzie się w miejskim parku). Po południu zaaranżowany zostanie „Pojedynek fredrowski dla Vipów”, w którym lokalni politycy i znane osobistości staną w parach w konkurencji na najlepszą interpretację utworów Fredry. Wieczorem w Pubie Żądło odbędzie się „Fredro po 22.00” - dyskoteka w strojach z epoki oraz konkurs na czytanie fraszek.

Lokalizacja