Menu rozwijane

Ciechanów (województwo mazowieckie)

1. Ciechanów, Zamek Książąt Mazowieckich, początek g. 13:00

W Ciechanowie akcja „Narodowego Czytania” będzie miała miejsce na Zamku Książąt Mazowieckich w trakcie „Spotkań z historią”, podczas których odbędzie się czytanie wybranych dzieł Aleksandra Fredry. W programie spektakle historyczne, warsztaty edukacyjne, kramy rzemieślników, zwiedzanie zamku, prelekcje i odczyty, pokazy sokolnicze oraz zabawy dla najmłodszych.

2. Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie, Biblioteka Główna, ul. Batalionów Chłopskich 15, g. 13.00-14.00

W ramach Narodowego Czytania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie odbędzie się wspólne czytanie utworów Aleksandra Fredry dla dzieci i dorosłych, które przeprowadzone zostanie przez czytelników biblioteki.


3. Ciechanów, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie, Plac przed PCKiSz lub Galeria im. Bolesława Biegasa PCKiSz, g. 18:00-20:00

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie wraz z Powiatową Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie pragną zorganizować z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego imprezę pt. „Dzień Fredry nad Łydynią. Narodowe Czytanie”. Znani ciechanowianie będą czytać wybrane utwory A. Fredry, a członkowie Studia Piosenki działającego w PCKiSz przygotują oprawę muzyczną imprezy.

Lokalizacja