Menu rozwijane

Białystok (województwo podlaskie)

  1. Rynek Kościuszki, od g. 18.00
    W ramach akcji Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotuje czytanie komedii Aleksandra Fredry „Gwałtu, co się dzieje” w reżyserii Heleny Radzikowskiej. W czytaniu udział wezmą aktorzy Teatru Dramatycznego oraz studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.
  2. Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. Kilińskiego 7, g. 11:00-15:00
    Uczestnicy akcji wraz z dyrektorem, historykami z uniwersytetu białostockiego, wolontariuszami muzeum, oraz z rodzinami i dziećmi wspólnie przeczytają utwór „Damy i huzary”. Czytający wystąpią w strojach z epoki. Pokazany zostanie również eksponat z okresu, w którym żył Aleksander Fredro.
  3. Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, g. 10.00-16.00 „Wolnoć Tomku w swoim domku“ to interaktywne warsztaty teatralne adresowane do dzieci w wieku 6-8 lat. Podczas zajęć dzieci poznają najważniejsze informacje na temat twórczosci i życia Aleksandra Fredry, a także wysłuchają bajek jego autorstwa, m.in. „Małpa w kąpieli“, „Bajeczka o osiołku“, „Cygan i Baba“. W drugiej części warsztatu dowiedzą się, jakie są rodzaje lalek teatralnych. Następnie każdy uczestnik wykona samodzielnie kukiełkę teatralną do przedstawienia na motywach bajki „Paweł i Gaweł“. Po rozgrzewce teatralnej odbędzie się próba inscenizacja bajki, w której zostaną użyte lalki wykonane przez dzieci.

Lokalizacja