Menu rozwijane

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, wyrażając szacunek i wdzięczność za codzienny trud i ciężką pracę rolników, pragnie włączyć się w tegoroczne obchody dożynek i wspólnie z mieszkańcami polskiej wsi dziękować za plony. Dlatego w szczególnym czasie Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent Andrzej Duda objął Patronat Narodowy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad uroczystościami dożynkowymi organizowanymi w 2021 roku w kraju i za granicą.

Z okazji przypadającej w tym roku czterdziestej rocznicy podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich i rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność" – pierwszej rolniczej organizacji związkowej w powojennej Polsce, Pan Prezydent pragnie uhonorować rolników, którzy z odwagą i determinacją upomnieli się o swoje prawa, o swoją godność i podmiotowość. W roku beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prezydent Andrzej Duda składa również hołd wielkiemu orędownikowi rolniczej „Solidarności”, a mając w pamięci uroczyste otwarcie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, oddaje cześć walczącym o wolną Polskę oraz pomordowanym mieszkańcom polskich wsi.  

Prezydent RP Andrzej Duda skierował do uczestników tegorocznych uroczystości dożynkowych przesłanie, które mogą Państwo pobrać i odczytać podczas dożynek odbywających się w Państwa miejscowościach.

LIST DO POBRANIA >>>

Patronat Narodowy nad uroczystościami dożynkowymi w 2021 roku - zdjęcie w treści wpisu

Kancelaria Prezydenta RP zaprasza organizatorów wszystkich uroczystości dożynkowych w całym kraju i za granicą do włączenia się w Dożynki 2021 pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Informacje o organizowanych przez Państwa obchodach prosimy przekazywać pocztą elektroniczną do Kancelarii Prezydenta RP na adres: [email protected] lub listem tradycyjnym na adres Kancelarii Prezydenta RP: ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa. Nazwy miejscowości, w których będą odbywać się dożynki, zostaną zaznaczone na stronie internetowej Prezydent.pl na mapie patronatów narodowych.