Menu rozwijane

42_dozynki_mbo13797.jpg [358.34 KB]

Tegoroczne Dożynki Prezydenckie z udziałem Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy odbyły się 19 września na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. 

– Wszystkie branże polskiego rolnictwa muszą być w sposób równy zadbane. Obiecuję wszystkim polskim rolnikom, że będę o te sprawy dbał, że będę stał na straży polskiego rolnictwa, jego dobra, jego interesów, tego wszystkiego, co istotne – mówił Prezydent RP podczas uroczystości.

WYPOWIEDŹ W CAŁOŚCI>>

ZOBACZ RELACJĘ >>

Dożynki Prezydenckie 2021 - zdjęcie w treści artykułu

Dożynki Prezydenckie to wydarzenie wieńczące trud pracy włożony przez polskich rolników podczas ostatnich żniw. Święto swoim rodowodem sięga czasów średniowiecznych i jest formą podziękowania za tegoroczne zbiory oraz prośbą o pomyślność przyszłorocznych plonów.

W przeddzień Dożynek Prezydenckich tradycyjnie odbywa się „Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”, w którym biorą udział grupy reprezentujące poszczególne województwa. Celem Konkursu jest kultywowanie tradycji regionalnych oraz promocja dorobku kulturowego polskiej wsi.

Dożynki Prezydenckie 2021 - zdjęcie w treści artykułu nr 1