Menu rozwijane

Zachód w negocjacjach z Rosją musi być bardzo twardy, bo ustępstwa niestety eskalują kolejne żądania – mówił Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch w TVN24.
Sytuacja bezpieczeństwa w regionie to główny temat konsultacji Prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
W obliczu zagrożenia Ukraina może liczyć na polskie wsparcie. W ciągu najbliższych tygodni będą dalsze rozmowy przedstawicieli Prezydentów Polski i Ukrainy – poinformował szef BPM.
Sytuacja bezpieczeństwa w regionie będzie tematem konsultacji Prezydentów Polski i Ukrainy, które odbędą się w czwartek i piątek w Wiśle – poinformował szef BPM Jakub Kumoch.
Szef BBN oraz szef BPM rozmawiali z doradcami ds. bezpieczeństwa z Francji, Niemiec, Polski, USA, Wlk. Brytanii i Włoch w związku z kryzysem bezpieczeństwa w regionie.
Rosja powinna mieć bardzo jasno przedstawiane zasady: stosowanie gróźb wobec sąsiadów powoduje cenę polityczną i w żaden sposób nie generuje zysków. Wtedy będzie się ograniczać.
Decyzja o nakazie likwidacji stowarzyszenia Memoriał jest skandaliczna, to tak naprawdę próba zagłuszania sumienia Rosji – ocenił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Sytuacja wokół Ukrainy i relacje NATO–Rosja były głównymi tematami rozmowy szefów BPM i BBN z doradcą Prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Jake’iem Sullivanem.
Planujemy nowe otwarcie w Afryce Subsaharyjskiej, Ameryce Południowej oraz rozbudowywanie obecności w regionie Indo-Pacyfiku – poinformował minister Jakub Kumoch.
W minionym roku nastąpiła duża intensyfikacja międzynarodowych działań Prezydenta, szczególnie w kierunku regionalnym i wschodnim.
Razem z przywódcami Litwy i Ukrainy Gitanasem Nausėdą i Wołodymyrem Zełenskim Andrzej Duda wziął udział w szczycie Trójkąta Lubelskiego. Cel: wyrażenie solidarności dla Ukrainy wobec rosyjskich nacisków i prowokacji.
Prezydent Andrzej Duda udaje się na Ukrainę, gdzie razem z przywódcami Litwy i Ukrainy weźmie w poniedziałek udział w szczycie Trójkąta Lubelskiego.
Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy: Andrzej Duda, Gitanas Nausėda i Wołodymyr Zełenski spotkają się 20 grudnia na Ukrainie w ramach szczytu Trójkąta Lubelskiego, by rozmawiać o sytuacji bezpieczeństwa w naszym regionie.
Szef BPM Jakub Kumoch rozmawiał dziś w Pałacu Prezydenckim z Ambasadorem Chin w Polsce Sun Linjiangiem.
Polsko-francuska współpraca w dziedzinie energii nuklearnej była tematem dzisiejszego spotkania szefa BPM Jakuba Kumocha.
Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Minister Spraw Zagranicznych RFN Annalenę Baerbock, której pogratulował objęcia stanowiska szefowej niemieckiej dyplomacji.