Menu rozwijane

Szef BPM  Jakub Kumoch w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info komentował dziś wyniki madryckiego Szczytu NATO. 
Prezydent Andrzej Duda przybył we wtorek do Madrytu, gdzie bierze udział w Spotkaniu Głów Państw i Szefów Rządów państw NATO.
Minister Jakub Kumoch wręczył w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej JE Martinowi Rogerowi – Ambasadorowi Estonii, kończącemu misję dyplomatyczną w Polsce.
Na marginesie Szczytu Inicjatywy Trójmorza Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Austrii Alexandrem Van der Bellenem, a także z Prezydentem Niemiec Frankiem Walterem Steinmeierem.
Na szczycie Trójmorza w Rydze, który odbywać się będzie w kontekście sytuacji na Ukrainie, prezydent Andrzej Duda będzie mówił o grożącej światu klęsce głodu – mówił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Andrzej Duda i Emmanuel Macron omówili wizytę liderów Francji, Niemiec, Włoch i Rumunii w Kijowie oraz kwestię wsparcia unijnych aspiracji Ukrainy.
O perspektywie przyznania Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w Unii Europejskiej Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premier Danii Mette Frederiksen.
O procesie negocjacji akcesyjnych Macedonii Północnej do Unii Europejskiej Prezydent Andrzej Duda rozmawiał dziś z Prezydentem Macedonii Północnej Stewo Pendarowskim.
W Belwederze odbyło się dziś VII posiedzenie Kolegium ds. Polityki Międzynarodowej z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentami Ukrainy i Słowacji. Tematem koordynacja działań na rzecz przyznania Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w UE.
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdą. Tematem rozmowy starania o przyznanie Ukrainie statusu kandydata do UE oraz nadchodzący szczyt Trójmorza.
– Najważniejsze to dziś wspierać Ukrainę i wzmacniać jej obronność. Ale też opracować strategię powstrzymania imperializmu Putina – mówił podczas szczytu B9 w Bukareszcie Prezydent RP.
Prezydent Andrzej Duda kontynuuje misję mającą na celu pozyskanie jak najszerszego poparcia dla szybkiej ścieżki akcesji Ukrainy do UE. Odwiedził Portugalię i Włochy.
Minister Jakub Kumoch przyjął przedstawicielami największych amerykańskich koncernów zrzeszonych w US–Poland Business Council. Amerykańską delegację pozdrowił Prezydent RP Andrzej Duda, który na chwilę dołączył do spotkania.
Prezydenci Andrzej Duda i Joe Biden odbyli w środę rozmowę telefoniczną poświęconą zbliżającym się szczytom Dziewiątki Bukaresztańskiej i NATO oraz sytuacji na Ukrainie.
Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Ukrainy. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji na wschodzie Ukrainy, dalszych działań obu państw oraz naszego wsparcia dla Ukrainy.