Menu rozwijane

Kolejna narada Prezydenta Dudy z przedstawicielami rządu dot. sytuacji wokół Ukrainy rozpoczęła się we wtorek wieczorem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.
Prezydent Andrzej Duda z dużą satysfakcją wita przystąpienie Polski do głównych państw Eurokorpusu; to jasny sygnał dla naszych sojuszników, że jesteśmy gotowi angażować się także w budowanie europejskich zdolności obronnych
Prezydentowi zależy, by elity polityczne w sprawach suwerenności i bezpieczeństwa mówiły jednym głosem i prezentowały jednolite stanowisko wobec rosyjskiego zagrożenia dla Ukrainy – powiedział we wtorek Szef BBN Paweł Soloch.
Prezydent Andrzej Duda zwołał dziś naradę z przedstawicielami rządu poświęconą sytuacji bezpieczeństwa w regionie, wsparciu Ukrainy oraz współpracy sojuszniczej.
Ukraińcy nie oczekują dziś pojawienia się dodatkowych żołnierzy z innych krajów – mówi Szef BBN Paweł Soloch.
Groźba rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz stan rozmów Zachód–Rosja były tematami rozmowy szefa BBN Pawła Solocha z doradcami przywódców państw B9 oraz doradcą Prezydenta USA.
Szef BBN oraz szef BPM rozmawiali z doradcami ds. bezpieczeństwa z Francji, Niemiec, Polski, USA, Wlk. Brytanii i Włoch w związku z kryzysem bezpieczeństwa w regionie.
Szef BBN: Wnioski z działań na granicy z Białorusią i reakcji polskiego państwa na ten kryzys, a także z sytuacji wokół Ukrainy trzeba będzie uwzględnić przy kontynuacji reformy systemu kierowania i dowodzenia armią.
Wszelkie uzgodnienia dotyczące NATO i relacji z Ukrainą będziemy podejmować w gronie sojuszników, nie będą one przedmiotem negocjacji z Rosją – podkreślił Paweł Soloch po rozmowie z Jake'm Sullivanem.
Wszelkie uzgodnienia dotyczące NATO i relacji z Ukrainą będziemy podejmować w gronie sojuszników, nie będą one przedmiotem negocjacji z Rosją – podkreślił Szef BBN Paweł Soloch po rozmowie z Jakiem Sullivanem.
Andrzej Duda powołał Radę ds. Bezpieczeństwa i Obronności. W jej skład weszli m.in. przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele świata nauki oraz eksperci od cyberbezpieczeństwa.
W przeddzień planowanej rozmowy Prezydentów USA i Ukrainy – Joe Bidena oraz Wołodymyra Zełenskiego – Szef BBN Paweł Soloch odbył rozmowę telefoniczną z Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksejem Danyłowem.
Szef BBN Paweł Soloch rozmawiał z doradcą Premiera Grecji ds. bezpieczeństwa narodowego Thanosem Dokosem. Główny temat: sytuacja bezpieczeństwa na wschodniej flance.
W BBN odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami rządu nt. bezpieczeństwa energetycznego.
Prezydent RP wydał postanowienie w sprawie zgody na pobyt komponentu Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz komponentu Sił Zbrojnych Republiki Estońskiej na terytorium Polski.
W związku z wizytą w Katarze, Andrzej Duda przeprowadził konsultacje dotyczące polsko-katarskiej współpracy w sektorze gazowym oraz inwestycji w technologie związane z transformacją energetyczną.