Menu rozwijane

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Krakowie z Przewodniczącym MKOl Thomasem Bachem. Tematem spotkania było wsparcie ukraińskiego sportu.
Objęty patronatem Pary Prezydenckiej projekt Zdrowe Życie gości w Stalowej Woli. W sobotę i niedzielę w Mobilnej Strefie Zdrowia na pl. Piłsudskiego można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.
Liczna rodzina to wielki dar i radość, ale zarazem olbrzymie wyzwanie. Wymaga częstego wybierania – pomiędzy różnymi formami dobra – tego, co ważniejsze dla bliskich i co najlepiej służy wspólnocie domowej.
Chcemy doprowadzić do tego, że polska armia będzie na tyle silna, że nikomu nie będzie opłacało się nas zaatakować. Jeżeli do tego dodamy wsparcie sojusznicze wynikające z naszego członkostwa w NATO, możemy być pewni swojego bezpieczeństwa.
Prezydent RP: Są postaci, które uosabiają historię. Taką właśnie, prawdziwie legendarną postacią był śp. płk Mieczysław Stachiewicz.
Szef BPM  Jakub Kumoch w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info komentował dziś wyniki madryckiego Szczytu NATO. 
W Belwederze odbyło się posiedzenie Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych. Eksperci debatowali o finansowaniu ochrony środowiska i ekologii w Polsce.
Prezydent: Dzięki Państwa pracy troska o stan środowiska przybiera konkretny, namacalny wymiar, a wspieranie projektów służących ochronie środowiska wzmacnia świadomość, że inwestowanie w proekologiczne rozwiązania po prostu się opłaca, że to najlepszy sposób na ożywienie gospodarcze, na tworzenie nowych miejsc pracy, na rozwój nowoczesnego państwa.
Szef KPRP Grażyna Ignaczak–Bandych wręczyła, nadane przez Prezydenta, odznaczenia osobom zasłużonym w pracy na rzecz ochrony środowiska. Podczas uroczystości w Belwederze Minister odczytała też list Prezydenta do uczestników uroczystości.
– Efekty szczytu NATO w Madrycie są nie tyle zadowalające, co są zbieżne z tym, o co Polska postulowała i czego oczekiwała – powiedział polskatimes.pl szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.
Dzięki zaangażowaniu Polski i Prezydenta, na szczycie NATO zrealizowano wszystkie nasze postulaty, a były to postulaty bardzo poważne dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa polskich obywateli, regionu, ale też Ukrainy – mówił w Polsat News Minister Jacek Siewiera.
Prezydent RP Andrzej Duda: Pragnę złożyć wyrazy uznania dla znakomitego dorobku Państwa ofiarnej służby i pracy. List odczytał minister Paweł Szrot.
Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Andrzej Duda będzie chciał poinformować o wynikach szczytu NATO w Madrycie, wnioskach i rekomendacjach dla naszego kraju – zapowiedział szef BBN Paweł Soloch.
Prezydent: Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej działają w specyficznych warunkach. Na co dzień niewidoczni dla zwykłych obywateli, pełnią Państwo jedną z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych ról, stawiając czoła wyzwaniom, które wymagają niezwykłej dyscypliny oraz profesjonalizmu.
Prezydent: Jest naszą powinnością strzec prawdy i pamięci o losie milionów bezbronnych ofiar. Dlatego państwo polskie dokłada wszelkich starań, aby zachować dla przyszłych generacji to, co udało się ocalić z hitlerowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Oświęcimiu.
W najbliższy weekend w Stalowej Woli będzie działać Mobilna Strefa Zdrowia, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich. Zapraszamy w sobotę i niedzielę w godz. 10.00–19.00.