Poniedziałek, 13 lipca 2020

Prezydent: Zagłosowało na mnie ponad 10 milionów rodaków. Bardzo za to dziękuję.

W Odrzywole na Mazowszu Prezydent Andrzej Duda podziękował wyborcom za wszystkie oddane na niego głosy. – Będę się starał robić wszystko, by jak najwięcej moich rodaków mówiło, że jestem Prezydentem wszystkich Polaków – dodał.

Środa, 8 lipca 2020

Apel Prezydenta Andrzeja Dudy o współdziałanie dla Polski

Porozmawiajmy o sprawach, które są najistotniejsze. Postarajmy się znaleźć wspólne miejsce, w którym możemy się spotkać i prowadzić najważniejsze dla Polski sprawy. Dla dobra Polski na następne lata – zaapelował dziś Prezydent Andrzej Duda.

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Prezydencki projekt zmiany Konstytucji RP

Prezydent trzyma w rękach projekt zmian w konstytucji

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt zmiany Konstytucji RP zakładający, że nie będzie możliwa adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Dziś projekt trafił do Sejmu.

Piątek, 3 lipca 2020

Prezydencka inicjatywa: „Rodzice decydują”

Prezydent stoi  z dziećmi

Prezydent Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt zmian w Prawie oświatowym, który jednoznacznie przesądza, że działalność organizacji pozarządowych prowadzona na terenie szkoły wymaga nie tylko zgody dyrekcji placówki, ale przede wszystkim rodziców.

Wtorek, 30 czerwca 2020

Andrzej Duda na Podkarpaciu

Prezydent stoi i rozmawia ze strażakami

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z mieszkańcami terenów dotkniętych ulewami na Podkarpaciu. – Jestem z Państwem. Nie sztuka być wtedy, kiedy wszystko się dobrze dzieje – mówił do poszkodowanych podczas niedawnych deszczy.

Wtorek, 14 lipca 2020

Min. Szczerski: Staramy się o to, żeby pierwszą wizytą zagraniczną był Rzym

Minister Szczerski przed mikrofonem, w tle polska flaga

Staramy się o to, żeby Andrzej Duda po objęciu urzędu prezydenta na drugą kadencję udał się ze swoją pierwszą wizytą zagraniczną do Rzymu i Watykanu – poinformował we wtorek Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

Poniedziałek, 13 lipca 2020

PKW: Na Prezydenta RP został wybrany Andrzej Duda

Na Prezydenta RP został wybrany Andrzej Duda; uzyskał on 51,03 proc. głosów; na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97 proc. wyborców – poinformował przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Frekwencja w II turze wyniosła 68,18 procent.

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Prezydenci Polski i Litwy uczczą rocznicę Bitwy pod Grunwaldem

W środę Prezydenci Andrzej Duda i Gitanas Nausėda uczczą wspólnie 610. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem. Litewski Prezydent będzie pierwszą głową państwa, która odwiedzi Polskę od czasu wybuchu pandemii koronawirusa – mówi minister Krzysztof Szczerski.

Niedziela, 12 lipca 2020

Prezydent: Chciałem, żebyśmy sobie podali dłoń

Zaprosiłem Rafała Trzaskowskiego razem z Małżonką, by jak najszybciej pokazać rodakom, że Polska to normalny kraj – podkreślił w niedzielę wieczorem Prezydent Andrzej Duda. Wynik wyborów nie ma z tym nic wspólnego – dodał Prezydent.

Niedziela, 12 lipca 2020

Andrzej Duda oddał głos w II turze wyborów prezydenckich

Para Prezydencka wrzuca kartki wyborcze do urny

Ubiegający się o reelekcję Prezydent Andrzej Duda zagłosował w II turze wyborów w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 79 w Krakowie. Towarzyszyły mu żona Agata Kornhauser-Duda i córka Kinga.

Niedziela, 12 lipca 2020

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego

Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie wyświetlona została okolicznościowa iluminacja z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.

Sobota, 11 lipca 2020

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP

11 lipca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. W sobotę przypada 77. rocznica tzw. krwawej niedzieli, gdy na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach.

Piątek, 10 lipca 2020

Pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy

Prezydent trzyma telefon i robi selfie z tłumem mieszkańców

Przedstawiamy bilans działalności Prezydenta Andrzeja Dudy m.in. na forum międzynarodowym, w dziedzinie bezpieczeństwa i polityki społecznej.

Piątek, 10 lipca 2020

List z okazji ogłoszenia utworzenia Instytutu Prawdy i Pojednania

Prawda o rzezi wołyńskiej jest niezbędnym filarem, na którym powinna się wspierać trwała, pełna wzajemnego szacunku i zrozumienia, świadoma wagi otaczających nas wyzwań współpraca polsko-ukraińska – napisał Prezydent Andrzej Duda.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.