Czwartek, 24 września 2020

Monte Cassino. Upamiętnienie polskich żołnierzy

Na Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino Prezydent RP z Małżonką upamiętnili polskich żołnierzy poległych w bitwie o Monte Cassino w maju 1944 r. Wcześniej w Rzymie, z udziałem Pary Prezydenckiej, zostało odsłonięte popiersie gen. Władysława Andersa.

Środa, 23 września 2020

Spotkania Prezydenta z politykami w Rzymie

Stoją od lewej: małżonka prezydenta, prezydent, prezydent Włoch i jego córka

Przebywający we Włoszech Prezydent Andrzej Duda spotkał się m.in. z Prezydentem Sergio Mattarellą i Premierem Giuseppe Contem. Rozmowy dotyczyły m.in. przyszłości gospodarki europejskiej po kryzysie wywołanym pandemią Covid-19 oraz sytuacji na Białorusi.

Środa, 23 września 2020

Rzym. Prezydent o wspólnej walce z pandemią

Polska delegacja i przedstawiciele instytutu rozmawiają przy stole

Prezydent Andrzej Duda, który odwiedził w Rzymie Instytut Spallanzaniego podkreślał, że w walce z pandemią znaczenie ma współdziałanie w obszarze przemysłowym – produkcji środków ochronnych i odkażających oraz w zakresie badań naukowych.

Poniedziałek, 21 września 2020

Oświadczenie Prezydentów Polski, Litwy i Rumunii w sprawie Białorusi [PL/EN]

UE powinna rozszerzyć pakiet pomocy dla demokratycznej transformacji gospodarczej Białorusi – oświadczyli Prezydenci Polski, Litwy i Rumunii we wspólnym stanowisku. Postulują m.in. wprowadzenie ułatwień handlowych i pomoc w dywersyfikacji energetycznej.

Niedziela, 20 września 2020

Dożynki Prezydenckie w Warszawie

Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zorganizowano doroczne Dożynki Prezydenckie – wielkie święto rolników. – Podejmując decyzję w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, będę miał na względzie także byt polskich rolników – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda.

Środa, 23 września 2020

Wystąpienie Prezydenta RP w debacie generalnej podczas 75. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ [PL/EN]

Polska zaprasza wszystkich członków ONZ do działania na rzecz solidarnej walki z dotykającymi nas obecnie kryzysami – mówił Prezydent RP podczas debaty generalnej na 75. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Środa, 23 września 2020

Spotkanie z Laurą Mattarellą

Agata Kornhauser-Duda, która towarzyszy Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas wizyty we Włoszech, spotkała się dziś z Laurą Mattarellą, córką Prezydenta Włoch, która pełni funkcję Pierwszej Damy.

Środa, 23 września 2020

Pierwsza Dama odwiedziła społeczność Sióstr Zmartwychwstanek

Wspierają ubogich, pracują z dziećmi, a ich dom jest miejscem spotkań – siostry Zmartwychwstanki w Rzymie pracują od ponad stu lat. Z zakonną społecznością spotkała się dziś Pierwsza Dama.

Wtorek, 22 września 2020

Ustawa z podpisem Prezydenta

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Wtorek, 22 września 2020

Iluminacja w 40. rocznicę powstania NZS

Z okazji 40. rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów na fasadzie Pałacu Prezydenckiego została wyświetlona okolicznościowa iluminacja. 22 września 1980 roku odbyło się zebranie przedstawicieli Tymczasowych Komitetów Założycielskich NZS.

Wtorek, 22 września 2020

Spotkanie z Marszałkiem Senatu

Toczące się obecnie w polskim parlamencie prace legislacyjne oraz ustawodawcze inicjatywy senackie były tematem dzisiejszego spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim.

Wtorek, 22 września 2020

Rozmowa z szefem „Solidarności” o sytuacji w kopalniach

Prezydent rozmawiał z Przewodniczącym NSZZ „S” Piotrem Dudą w związku z sytuacją w śląskich kopalniach. – Problem zmian w górnictwie to tylko część polityki klimatycznej obejmującej wiele gałęzi przemysłu – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Poniedziałek, 21 września 2020

Wystąpienie Prezydenta RP z okazji 75. rocznicy powstania ONZ [PL/EN]

Tak jak 75 lat temu Polska walczyła o świat bez dominacji jednych państw nad drugimi, tak dąży do tego samego, aktywnie uczestnicząc w pracach Organizacji Narodów Zjednoczonych – mówił Prezydent RP podczas debaty poświęconej 75. rocznicy powstania ONZ.

Poniedziałek, 21 września 2020

Prezydent wręczył akty powołania członkom zarządu NBP

Prezydent RP Andrzej Duda postanowieniami z dnia 14 września 2020 r. powołał Adama Lipińskiego na członka Zarządu NBP i stanowisko Wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego oraz Martę Gajęcką na członka Zarządu NBP. Akty powołania wręczono 21 września 2020.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.