Czwartek, 6 lipca 2017

Pierwsze Damy w Belwederze i Centrum Nauki Kopernik

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła Melanię Trump na spotkanie w Belwederze, gdzie w Sali Pompejańskiej panie rozmawiały w cztery oczy. Rozmowa dotyczyła między innymi historii miejsca, w którym odbywało się spotkanie, a także obszarów działalności, w które angażują się obie Pierwsze Damy.

 

Panie Prezydentowe rozmawiały o edukacji, o ekspansji mediów społecznościowych i nowych technologii, a także o ich wpływie na rozwój młodzieży. Rozmowa dotyczyła również niebezpiecznych współczesnych zjawisk, jakimi są: cyberprzemoc, hejt i stalking. Panie mówiły też o inicjatywach mających wspierać rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych.

 

Zobacz także: Wizyta Pierwszej Damy w Lublanie Na zakończenie Melania Trump i Agata Kornhauser-Duda rozmawiały o Słowenii - kraju, w którym urodziła się amerykańska Pierwsza Dama, a który w marcu tego roku odwiedziła polska Para Prezydencka.

 

W trakcie spotkania obu paniom podano tradycyjną polską szarlotkę. 

 

Następnie Panie Prezydentowe udały się do Centrum Nauki Kopernik, którego Dyrektor Naczelny Robert Firmhofer przedstawił działalność placówki.

 

Agata Kornhauser-Duda i Melania Trump zwiedziły pracownię robotyczną Majsternia, w której dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach naukowych przybliżających podstawy programowania i robotyki. Zajęcia zostały przygotowane przez zespół Centrum Nauki Kopernik i Fundację Girls Code Fun.

 

Zobacz także: Prezydent USA w Warszawie: Stajemy ramię w ramię broniąc artykułu 5. PL/ENG Panie Prezydentowe towarzyszyły dzieciom w tworzeniu kwiatowej orkiestry, poznały robota Dash, obejrzały niezwykłą robotyczną suknię oraz różnorodne akcesoria, wydrukowane na drukarkach 3D.

 

Na zakończenie spotkania młodzi uczestnicy warsztatów podarowali Pierwszym Damom wydruki 3D w kształcie różowego buta na obcasie dla Melanii Trump i niebieskiej kostki z łamigłówką dla Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Dziękując za serdeczne przyjęcie Panie Prezydentowe wpisały się do księgi gości Centrum Nauki Kopernik.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.