Wtorek, 15 sierpnia 2017

Uroczystości z okazji 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie i Radzyminie

W Radzyminie i Ossowie odbyły się we wtorek obchody 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej, w których, w imieniu Prezydenta RP, uczestniczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Sekretarz Stanu Paweł Mucha.

 

W Ossowie minister Mucha złożył kwiaty od Prezydenta RP przy pomniku ks. Ignacego Skorupki oraz wziął  udział  w ceremonii odsłonięcia pomników śp. Marii Kaczyńskiej oraz por. BOR Pawła Janeczka.

 

Zobacz także: List prezydenta na uroczyste obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w Radzyminie List prezydenta do uczestników obchodów 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie Podczas obu  uroczystości zostały odczytane listy prezydenta Andrzeja Dudy, w których podkreślał on wagę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej i  dziękował za pielęgnowanie pamięci o męstwie  i niezłomności polskich żołnierzy.

 

„O zwycięstwie tak wielkim i przełomowym, że aż utrwalonym w historii pod mianem Cudu nad Wisłą. Słusznie są z niego Państwo tak dumni, jako spadkobiercy i kontynuatorzy patriotycznego wysiłku tych, którzy walczyli tutaj w obronie najwyższych wartości. Łączę się z Państwem we wspólnocie modlitwy za dusze poległych. Chylimy czoła przed ich ofiarą. Cześć ich pamięci!” – podkreślił prezydent Duda w liście do uczestników obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej w Radzyminie. 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.