Środa, 12 września 2018

Spotkanie nt. możliwości uratowania zakładu UniMould S.A z Pieńska

Zgodnie z obietnicą Prezydent zorganizował dziś w Pałacu Prezydenckim spotkanie w sprawie możliwości zachowania zakładu UniMould S.A z Pieńska.

 

W rozmowach wzięli udział Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak. Prezydentowi towarzyszyli Sekretarz Stanu w KPRP Błażej Spychalski oraz Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski.

 

Ustalono, że wojewoda Paweł Hreniak podejmie niezwłocznie próbę zorganizowania spotkania z kierownictwem spółki UniMould S.A.

 

Zobacz także: Prezydent interweniuje ws. likwidacji zakładu UniMould w Pieńsku Andrzej Duda odwiedził w zeszłym tygodniu Zgorzelec, gdzie dowiedział się od jednego z mieszkańców, że w pobliskim Pieńsku może upaść odlewnia, która zatrudnia 230 osób. Prezydent omówił ten temat chwilę później, podczas spotkania w starostwie m.in. z burmistrzem Pieńska, starostą zgorzeleckim oraz z wojewodą dolnośląskim, którego poprosił o szczególne monitorowanie sprawy i szukanie dostępnych form wsparcia. Obiecał wówczas także niezwłoczne spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami rządu.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.