Czwartek, 8 lutego 2018

Prezydent RP Honorowym Obywatelem Seulu PL/ENG

Przebywający w Republice Korei Prezydent Andrzej Duda odebrał w czwartek tytuł Honorowego Obywatela Seulu. Rozmawiał też z burmistrzem tego miasta Park Won-soonem. Opowiedział się za pogłębianiem współpracy w dziedzinie rozwijania innowacyjnej myśli technicznej, innowacyjnej gospodarki.

 

ENGLISH VERSION>>

 

Andrzej Duda dziękując za zaszczyt przyznania mu tytułu Honorowego Obywatela Seulu, podziękował także za to, że z Korei Południowej trafiają do Polski nowoczesne technologie. - Bardzo bym chciał, aby współpraca w dziedzinie rozwijania innowacyjnej myśli technicznej, innowacyjnej gospodarki pomiędzy Polską a Koreą Południową pogłębiała się - podkreślił.

 

 

 

 

Prezydent Duda przypomniał, że przeżycia narodów polskiego i koreańskiego w wielu momentach historii były podobne. - Przeżyliśmy dziesiątki lat bez ojczyzny, kiedy tę ojczyznę nam odebrano, kiedy była ona okupowana - mówił. - Umiemy więc w wielu sprawach się zrozumieć i porozumieć  - zaznaczył. Jak ocenił, może właśnie dlatego biznes z Korei Południowej tak dobrze radzi sobie w Polsce i tak dobrze w Polsce inwestuje. 

 

Przed ceremonią Prezydent RP wraz z towarzyszącą mu delegacją odbył spotkanie z burmistrzem Seulu. - To były ważne rozmowy o inwestycjach i gospodarczym partnerstwie, także na poziomie samorządów terytorialnych miast” - podsumował spotkanie w ratuszu Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Zobacz także: Elektromobilność – jakie korzyści dla Polski? PL/ENG

 

- Spotkanie z burmistrzem Seulu dotyczyło kwestii gospodarczych – m.in. rozwoju elektromobilności w Seulu. Prezydent promował polskie produkty w zakresie elektromobilności dla miast – powiedział minister. Zaznaczył, że „współpraca powinna rozwijać się nie tylko na poziomie międzypaństwowym, ale i na poziomie samorządów terytorialnych miast. Jak dodał, konkretne rozmowy mogą przynieść namacalne rezultaty w postaci współpracy między partnerskimi miastami czy między samorządami.

 

 

Zobacz także: „Przestrzeganie prawa międzynarodowego to warunek pokoju” PL/ENG Wizyta polskiego Prezydenta w Republice Korei rozpoczęła się od ceremonii powitania w Pałacu Prezydenckim. Następnie odbyła się rozmowa obu przywódców. Prezydent Duda powiedział w rozmowie z Prezydentem Republiki Korei Moon Jae-inem, że sprawa pokoju na Półwyspie Koreańskim jest dla Polski bardzo istotna, a przestrzeganie prawa międzynarodowego to podstawowy warunek pokoju. (KG, MK)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.